135حمله در سال 2015 به مراكز بهداشتی و درمانی سوریه

تهران – ایرنا – سازمان بهداشت جهانی اعلام كرد: سوریه خطرناكترین كشور برای كاركنان بخش بهداشت و درمان است و در سال گذشته میلادی در 135 حمله به مراكز بهداشتی و درمانی، 173 نفر كشته شدند.

به گزارش پایگاه خبری الیوم السابع، سازمان بهداشت جهانی با انتشار بیانیه ای افزود: در سال گذشته در سوریه، 135 مورد حمله به بیمارستان ها، مراكز درمانی و نیروهای امدادرسان صورت گرفت كه بر اثر آن 173 نفر كشته شدند و دو سوم از این حملات عمدی بود.
پیش از این، سازمان بهداشت جهانی اعلام كرده بود كه 43 نفر در حمله انتحاری گروه تروریستی تكفیری داعش به بیمارستان شهر جبله سوریه واقع در استان لاذقیه كشته شدند.
به گزارش ایرنا، سازمان بهداشت جهانی انفجار تروریستی بیمارستان جبله سوریه را محكوم كرد و افزود: بیشتر كشته شدگان، بیماران و خانواده های آنها هستند كه البته علاوه بر آنها سه پزشك و پرستار نیز كشته شدند و فعالیت این بیمارستان بعد از این انفجار متوقف شده است.
انفجار بیمارستان جبله بخشی از موج حمله های هماهنگ شده، گروه تروریستی تكفیری داعش در شهرهای جبله و طرطوس استان لاذقیه بود. مسئولیت این جنایت را گروه تروریستی داعش بر عهده گرفته است.
حمله به مواضع دولت و ارتش سوریه در حالی رخ می دهد كه این گروه تروریستی با فشارهای زیادی در سوریه و عراق مواجه بوده به ویژه در عراق كه اكنون عملیات آزادسازی فلوجه در استان الانبار در حال انجام است.
گروه ناظر حقوق بشر سوریه كه حوادث این كشور را دنبال می كند ،این حمله ها را مرگبارترین آنها علیه دو شهر یادشده از آغاز جنگ سوریه دانست.
خاورم**9364**1572