هیلاری كلینتون: مناظره ترامپ و سندرز لطیفه است/مشتاق مناظره با ترامپ هستم

تهران - ایرنا - تارنمای هیل امروز (جمعه) اعلام كرد كه «هیلاری كلینتون» نامزد دمكرات ها در انتخابات 2016 آمریكا، مناظره احتمالی «دونالد ترامپ» نامزد نهایی جمهوری خواهان و «برنی سندرز» دیگر نامزد دمكرات ها را «لطیفه» خواند و گفت كه مشتاق است با ترامپ مناظره كند.

به گزارش ایرنا، تارنمای ارگان كنكره آمریكا نوشت: دونالد ترامپ نامزد نهایی جمهوریخواهان آمریكا، روز پنجشنبه در برنامه تلویزیونی «جیمی كیمل» با پیشنهاد مناظره با سندرز موافقت كرد. سندرز نیز بلافاصله پس از موافقت ترامپ، آمادگی خود را برای این مناظره اعلام كرد.
بر اساس این گزارش، طرفین در نظر دارند عواید پخش تلویزیونی این مناظره را به امور خیریه اختصاص دهند.
هیلاری كلینتون در مصاحبه با شبكه های سی.ان. ان و ام .اس. ان. بی. سی اخبار این مناظره احتمالی را جدی ندانست و آن را لطیفه خواند. وی گفت: 'به نظر من چنین مناظره ای انجام نخواهد شد.'
به گزارش ایرنا، خبرگزاری آسوشیتدپرس روز پنجشنبه اعلام كرد «دونالد ترامپ» نامزد جمهوریخواه انتخابات 2016 ریاست جمهوری آمریكا، آرای مورد نیاز هیات های انتخاباتی را برای معرفی شدن به عنوان نامزد حزب جمهوریخواه در این انتخابات به دست آورد.
به گزارش این خبرگزاری آمریكایی، ترامپ موفق به كسب آرای یك هزار و 237 هیات انتخاباتی شد. او از اوایل ماه جاری میلادی كه «تد كروز» و «جان كسیك» دو نامزد رقیب درون حزبی وی از ادامه رقابت انصراف دادند، به تنها نامزد باقی مانده جمهوریخواه تبدیل شد.
وی كه رقابت انتخاباتی اش را 16 ژوئن سال گذشته آغاز كرد، توانست از سد 16 رقیب جمهوریخواه خود بگذرد.
گرچه ترامپ توانست حمایت جمهوریخواهان را به دست آورد اما، با توجه به علاقه وافر وی به سر به سر گذاشتن منتقدان، بخش هایی از این حزب همچنان ملاحظاتی دارد.
مناظره ترامپ و سندرز با توجه به اینكه سندرز در رقابت های درون حزبی (دمكرات ها) از كلینتون عقب است، رخدادی بی سابقه در صحنه سیاسی آمریكا خواهد بود. پیش از این كلینتون از مناظره با سندرز سر باز زده بود.
اروپام**3092**1572