رئیس شركت هندی: قصد ساخت كارخانه نفتالین و اوره در ایران را داریم

تهران- ایرنا- رئیس شركت بین المللی محصولات نفتی كسار هند* گفت: این شركت قصد دارد در چارچوب سرمایه گذاری مشترك كارخانه ای در ایران برای تولید محصولاتی مانند نفتالین و اوره راه اندازی كند.

دینش شارما (Dinesh Sharma) كه این هفته همراه هیات تجاری هند به تهران سفر كرده بود، در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: این شركت اكنون واردكننده این محصولات از ایران است.
شارما اضافه كرد: این شركت از گذشته، مواد خام خود را از ایران تامین می كرد و در دوران تحریم ها نیز به صورت غیرمستقیم واردكننده این مواد از ایران بود.
رئیس شركت بین المللی محصولات نفتی كسار هند تاكید كرد راه اندازی كارخانه ای كه تولیدكننده مواد اولیه مورد نیاز شركت كسار است، امنیت تامین این مواد را فراهم می كند.
وی ادامه داد: ایران نیز می تواند با سرمایه گذاری های مشترك خارجی و انتقال فناوری تولید خود را گسترش دهد، اشتغال ایجاد كند و یك جریان تولیدی- درآمدی پایدار داشته باشد تا سطح رفاه خود را افزایش دهد.
شارما گفت: هنوز قراردادی برای ساخت كارخانه منعقد نشده است اما بزودی پیشنهاد آن را به طرف ایرانی می دهیم.
رئیس شركت كسار گفت: اكنون كه تحریم ها لغو شده است به ایران آمده ایم تا به صورت مستقیم با شركت های ایرانی معامله كنیم.
به گزارش ایرنا، شركت بین المللی كسار، پیشتاز تولید «فتالوسیانین آبی خام» و محصولات پایین دست آن در هند است و 15 درصد بازار فتالوسیانین مس این كشور را در اختیار دارد.
این شركت محصولاتی مانند آلفای آبی، فتالوسیانین مس و پیگمنت گرین را به 15 كشور جهان صادر می كند.
«نارندرا مودی» نخست وزیر هند، سوم خردادماه به تهران سفر كرد و همراه رئیس جمهوری اسلامی ایران در آیین امضای 12 سند همكاری در بخش های بانكی، بندری و بازرگانی شركت كرد.
همایش تجاری ایران و هند نیز چهارم خردادماه با حضور فعالان اقتصادی دو كشور در صنعت خودرو، كشاورزی و مواد غذایی در اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و كشاورزی ایران برگزار شد.
رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و كشاورزی ایران در حاشیه همایش تجاری ایران و هند در جمع خبرنگاران گفت: در صورت استفاده از ظرفیت های موجود می توانیم یك و نیم تا دو میلیارد دلار وام از بانك جهانی برای بنگاه های كوچك و متوسط دریافت كنیم.
هند سالیانه 450 میلیارد دلار واردات دارد كه سهم ایران از این میزان فقط 2 میلیارد و 500 میلیون دلار است.
.......................................................
*Kesar Petroproducts Limited
اقتصام**1063**1961