هلاكت 10 تروریست از جمله چند سركرده داعش در غرب استان الانبار عراق

تهران – ایرنا – جنگنده های عراقی یك پایگاه گروه تروریستی - تكفیری داعش را در شهرستان «القائم» واقع در غرب الانبار در نزدیكی مرزهای سوریه بمباران كردند كه بر اثر آن، 10 تروریست از جمله چند سركرده این گروه به هلاكت رسیدند.

به گزارش ایرنا، پایگاه خبری «الیوم السابع» به نقل از فرمانده عملیات مشترك عراق اعلام كرد كه گروه اطلاعاتی «الصقور» وزارت كشور، گروهی از سركرده های داعش در داخل شهرستان القائم را كه مسئول اقدامات تروریستی در بغداد هستند، رصد و شناساسی كردند و بعد از هماهنگی با فرماندهی علمیات مشترك، جنگنده ها اقدام به بمباران پایگاه این تروریست ها كردند.
بر اساس این گزارش، در بمباران پایگاه تروریست های داعش در غرب الانبار 10 تروریست كشته شدند. تروریست های داعش صدها خانواده عراقی را بین فلوجه و الكرمه در استان الانبار محاصره كرده اند.
گروه تروریستی - تكفیری داعش حدود 400 خانواده عراقی را كه اكثر افراد آن زنان و كودكان هستند، در روستای «البوعوده» واقع در حد فاصل میان فلوجه و الكرمه محاصره كرده اند و نیروهای امنیتی عراق درصدد آزادی آنها هستند.
از سوی دیگر، عملیات آزادسازی فلوجه از توابع استان الانبار در 50 كیلومتری غرب بغداد از روز دوشنبه گذشته به دستور «حیدر العبادی» نخست وزیر عراق آغاز شده است.
نیروهای نظامی، نیروهای مردمی (الحشد الشعبی) و عشایر عراق در عملیات آزاد سازی فلوجه مشاركت دارند.
شهر فلوجه در 69 كیلومتری غرب بغداد، نخستین شهر عراق است كه زمستان سال 2014 به اشغال تروریست های داعش درآمد و یكی از دو پایگاه اصلی باقی مانده این گروه تروریستی در عراق است.
نیروهای عراقی تاكنون موفق به آزادسازی مناطقی از جمله شهر الكرمه در شرق فلوجه شده اند.
این نیروها همچنین موفق شدند كه مناطق الشهابی، اللیفیه، مخازن الكرمه و كارگاه سیمان روستای البوعوده، جملیه، كارگاه روغن شامپو و البوحدید را در جنوب الكرمه را آزاد كنند.
گروه تروریستی – تكفیری داعش از غیرنظامیان این شهر به عنوان سپر انسانی استفاده می كند كه این موضوع، روند عملیات را كندتر می كند.
خاورم **9364**1572