۷ خرداد ۱۳۹۵،‏ ۸:۰۶
کد خبر: 82089892
۰ نفر
دنیای علم و فناوری در هفته ای كه گذشت

تهران- ایرنا- برگزاری مسابقه ربات های هوشمند، شناسایی تناوب ژنوم یك انسان 2500 ساله، پوشش چسبدار اتومبیل های خودكار گوگل و كامپیوتر پوشیدنی برای تربیت سگ ها، عناوین برخی از اخبار علمی و فناوری هفته هستند.

به گزارش روز جمعه گروه اخبار علمی ایرنا، محققان دانشگاه استنفورد مسابقه هنری ربات های هوشمند برگزار كردند. این مسابقه در دو گروه ربات های كاملا خودكار و ربات های نیمه خودكار در زمینه تولید آثار هنری با هدف بیان احساسات ربات های دارای هوش مصنوعی، برگزار شد.

**محققان تناوب ژنوم یك انسان 2500 ساله را شناسایی كردند
محققان با بررسی ژنوم این انسان 2500 ساله كه اهل فینیقیه بوده و آرشه نام دارد، متوجه شدند كه اجداد وی اروپایی بوده اند. این اولین نمونه دی ان ای از اهالی فینیقیه است كه تاكنون به دست آمده است. بقایای جسد آرشه در سال 1994 میلادی در جنوب شهر بورسا واقع در رومانی كشف شد.

**پوشش چسبدار بدنه اتومبیل های خودكار گوگل
گوگل طرح جدیدی را به ثبت رسانده است كه بر اساس آن سطح بیرونی اتومبیل های خودكار آن از نوعی پوشش چسبناك ساخته می شود. بدین ترتیب در صورت تصادف با انسان، شخص دچار سانحه، به جای پرتاب شدن به اطراف، به بدنه اتومبیل می چسبد! ظاهرا روی این سطح چسبناك، یك لایه نازك شكننده وجود دارد كه در زمان برخورد می شكند و از سطح چسبدار جدا می شود.

**محققان دانشگاه كارولینای شمالی، یك كامپیوتر پوشیدنی برای تربیت سگ ها ساختند
این كامپیوتر پوشیدنی متشكل از چندین حسگر و تجهیزات جانبی است كه امكان نظارت بر زبان بدن سگ را فراهم می كند. اطلاعات حاصل از این حسگرها به صورت بی سیم برای یك دستگاه غذاریز خودكار ارسال می شود كه بر اساس یك الگوریتم پیچیده اطلاعات كامپیوتر را تحلیل می كند. در نتیجه وقتی دستورالعملی به سگ داده می شود و حیوان آن را به درستی انجام می دهد، در زمان مناسب، مقداری غذا به عنوان جایزه در اختیار سگ قرار می گیرد.
علمی (6) ** 9259**2017 ** 1569