افتتاح پاویون ملی ایران در نمایشگاه 'بیئناله' ونیز با حضور وزیر راه

رم - ایرنا - پاویون ملی ایران در پانزدهمین دوره از نمایشگاه دوسالانه معماری شهر ونیز موسوم به 'بیئناله' با حضور عباس آخوندی وزیر راه و شهرسازی جمهوری اسلامی ایران افتتاح شد.

به گزارش ایرنا، وزیر راه و شهرسازی كه در راس هیأتی به منظور شركت در مراسم افتتاح پاویون ملی معماری ایران در نمایشگاه 'بیئناله ' شهر ونیز به ایتالیا سفر كرده است، صبح امروز (پنجشنبه) به همراه جهانبخش مظفری سفیر كشورمان در رم، پاویون ایران را افتتاح كرد.
وی طی سخنانی در این مراسم با اشاره به روابط خوب دوجانبه ایران و ایتالیا در زمینه های سیاسی، اقتتصادی و فرهنگی گفت: در دوران پسابرجام سطح تبادل هیأت ها و همكاری های فیمابین ایران و ایتالیا گسترش زیادی یافته و ما طرح های بسیاری را جهت همكاری در زمینه زیرساخت ها، حمل و نقل و مسكن و شهر سازی تعریف و در این خصوص چندین یادداشت تفاهم و توافقنامه امضا كرده ایم و حضور در این نمایشگاه نشانگر عزم جدی جهت توسعه همكاری های فیمابین بویژه در حوزه مسكن و شهرسازی است.
آخوندی در نخستین روز از سفر به ایتالیا، از بخش‌ های مختلف نمایشگاه دوسالانه معماری ونیز بویژه یكی از غرفه ‌ها كه توسط گروه معماری ایرانی 'واو استودیو' اجرا شده است، بازدید كرد. وزیر راه و شهرسازی و سفیر ایران در ایتالیا با حضور در بخش 'آرسناله' ونیز پاویون ملی كشورمان را رسما افتتاح كردند.
'حامد مظاهریان' معاون ساختمان وزارت راه و شهرسازی آقای آخوندی را در این سفر همراهی می كند.
طراحی پاویون ملی ایران اثر برگزیده هیات داوران است كه توسط 'پرشیا قره‌گوزلو' و 'بهزاد اتابكی' طراحی شده است. طراحان و مدیران هنری این پروژه تلاش دارند مشاركت های مردمی را در جهت ارتقا كیفی سطح زندگی مطرح سازند. نمایشگاه معماری ونیز هر دو سال یك بار در این شهر برگزار می شود.
نمایشگاه دوسالانه معماری ونیز از روز یكشنبه نهم خرداد ماه به روی عموم باز می شود و تا روز 27 نوامبر ( 7 آذرماه) فعالیت خود را ادامه خواهد داد.
اروپام**461**1517

سرخط اخبار جهان