۶ خرداد ۱۳۹۵،‏ ۱۸:۳۱
کد خبر: 82089638
۰ نفر
آموزش رايگان 50 رشته فني و حرفه اي در مهريز

يزد - ايرنا -رييس اداره فني و حرفه اي مهريز از شروع آموزش رايگان 50 رشته اين بخش در اين شهرستان خبر داد .

هادي ابويي روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ايرنا افزود: از مجموع دوره هاي آموزشي 30 دوره مخصوص آقايان و 20 دوره بقيه نيز مخصوص بانوان در گروه هاي مختلف سني است .
وي ادامه داد: دوره هاي آموزشي زير پوشش اين اداره از حداقل 32 ساعت آغاز و در برخي دوره ها تا 288 ساعت طول مي كشد و مربيان مجرب نسبت به ارائه آموزش بصورت تئوري و عملي اقدام مي كنند.
رييس اداره فني و حرفه اي مهريز گفت: تمامي دوره هاي آموزشي فني و حرفه اي با وجود كارگاه هاي مجهز و وسايل مورد نياز و بصورت رايگان برگزار و در پايان با برگزاري امتحانات نسبت به ارائه گواهينامه معتبر اقدام مي شود .
ابويي خاطر نشان كرد: از مهمترين دوره هاي آموزشي مخصوص آقايان دوره هاي مخصوص رشته برق ، الكترونيكي ، تعمير كار اتومبيل ، اتوماسيون اداري و رشته هاي بانوان شامل شهروند الكترونيك ، رشته هاي خياطي و گلدوزي و هنري است .
وي گفت: دوره هاي آموزش فني و حرفه اي در طول سال و بخصوص فصل تابستان برگزار كه خوشبخانه در سال هاي اخير با استقال خوب خانواده ها و فرزندان آنها مواجه شده است .
وي افزود: معرفي براي وصول وام اشتغالزايي و اخذ پروانه كسب با استفاده از گواهينامه مهارت فني و حرفه اي از مزياي مهم حضور در دوره هاي آموزش اين اداره است .
شهرستان مهريز با 50 هزار نفر جمعيت در 30 كيلومتري جنوب شهر يزد قرار دارد .
7541/ 6197