۴ خرداد ۱۳۹۵،‏ ۱۲:۰۱
کد خبر: 82086231
۰ نفر
فیلم سینمایی 'ابو زینب' برنده جشنواره فیلم فرانسه

تهران- ایرنا- فیلم سینمایی ابو زینب محصول مشترك ایران و لبنان با اكران در فرانسه برنده جشنواره فیلم فرانسه شد.

به گزارش روز سه شنبه خبرنگار فرهنگی ایرنا، فیلم سینمایی ابوزینب به كارگردانی علی غفاری در رقابت با 150 فیلم از 60 كشور جهان موفق به دریافت جایزه بهترین كارگردانی و بهترین بازیگر مرد از جشنواره نیس فرانسه است.
این فیلم با نام بین المللی راز پنهان در جشنواره فیلم فرانسه نمایش داده شد.
داستان فیلم ابوزینب به ماجرای مقاومت یك خانواده لبنانی در سال های اشغال لبنان به دست نیروهای اشغالگر اسراییلی می پردازد .
یكی از امتیازات فیلم ابوزینب واقعی بودن آن است هر چند در شكل روایت سعی شده كه فیلم دارای جذابیت های سینمایی باشد و هیچ عنصر خارجی به زور به فیلم تحمیل نشده است .
ابوزینب یك فیلم جهان شمول است مضمونی كه این فیلم دارد مختص به جغرافیای خاصی نیست بلكه مخاطبانی جهانی را در بر می گیرد.
علی غفاری كارگردان این فیلم با اشاره به فیلم ابوزینب می گوید: این فیلم یك درام عاطفی است كه به موضوع مقاومت می پردازد. فیلم صحنه های اكشن خود را هم دارد اما فیلم جنگی به حساب نمی آید. محوریت فیلم یك خانواده لبنانی هستند كه 35 سال پیش و زمان اشغال لبنان وجهه ای تازه از خود به نمایش می گذارند. در این بین تمركز اصلی بر روی كاراكتر مادر خانواده است.
وی ادامه داد: اولین اكران این فیلم در لبنان بود كه با استقبال گسترده و در عین حال حواشی خاصی مواجه شد.با وجود گذشت یك سال این فیلم در ایران فرصت اكران نیافت اما این روزها خبر اكران عمومی آن در خرداد ماه منتشر شده است.
غفاری افزود:‌استقبال از این اثر فرهنگی جبهه مقاومت در ایران می تواند فیلمسازان جوان را نسبت به حركت به سوی سوژه های ناب عرصه مقاومت دلگرم كند.
فراهنگ**9338**1569