۴ خرداد ۱۳۹۵،‏ ۸:۳۹
کد خبر: 82085841
۰ نفر
برنامه صادرات كامیون های روسی به ایران

مسكو - ایرنا - رافائل گافییف مدیر كل اداره تجارت خارجی شركت كاماز روسیه از برنامه این شركت برای صادرات كامیون به ایران از جمله اولین مرحله در سال جاری میلادی و همچنین مونتاژ آن در سال 2017 خبر داد.

به گزارش ایرنا، گافییف امروز (سه شنبه) به خبرنگاران گفت: شركت كاماز از نیمه دوم سال جاری میلادی صادرات خود را به ایران شروع می كند و در مجموع تا پایان سال 100 دستگاه كامیون صادر خواهد كرد.
به گزارش پایگاه روسی «گودوك» وی همچنین افزود: سال 2017 نیز مونتاژ كامیون های كاماز در ایران آغاز خواهد شد.
وی سهم مورد انتظار این شركت برای فروش كامیون در ایران را سالانه 2500 تا 3000 دستگاه اعلام كرد و گفت كه می تواند تا پنج هزار كامیون افزایش یابد.
كاماز بزرگ ترین شركت خودروسازی سنگین روسیه با تولید سالانه تا 94 هزار دستگاه كامیون، سال 2002 در بازار ایران حضور یافت ولی از سال 2010 این همكاری به دلیل تحریم ها متوقف شد.
ایران و روسیه در چارچوب سند مشترك نشست كمیسیون مشترك همكاری ها در مسكو كه پاییز سال گذشته امضا شد و در چارچوب نقشه راه توسعه فراگیر روابط دو جانبه، توافق كردند با اجرای پروژه ها و طرح های مختلف صنعتی، نفتی، نیروگاهی، ریلی و همكاری در دیگر حوزه ها، ارزش روابط بازرگانی كنونی را از سطح حدود دو میلیارد دلار سالانه كنونی در آینده ای نزدیك به 10 میلیارد دلار برسانند.
اروپام*391** 1516

سرخط اخبار جهان