پيكر امير سرتيپ جانباز بهروز سليمانجاه تشييع شد

تهران - ايرنا - مراسم تشييع پيكر پاك امير سرتيپ جانباز بهروز سليمانجاه از فرماندهان و پيشكسوتان دفاع مقدس و از فاتحان و رزمندگان غيور فتح خرمشهر، امروز دوشنبه با حضور جمع كثيري از فرماندهان و مقامات عالي رتبه نيروهاي مسلح و همرزمان آن مرحوم برگزار شد.

به گزارش ايرنا از روابط عمومي ارتش جمهوري اسلامي ايران، در اين مراسم كه در محل مسجد جهاد ستاد نيروهاي مسلح برگزار شد؛ پس از قرائت دعاي عهد، زيارت عاشورا و اقامه نماز ميت بر پيكر پاك مرحوم سليمانجاه، با اجراي تشريفات نظامي؛ پيكر آن امير سرافراز از مقابل مسجد جهاد ستاد كل تا ابتداي خيابان شهيد قدوسي بر روي دست فرماندهان، كاركنان و همرزمان ايشان تشييع شد.
پيكر پاك مرحوم سرتيپ سليمانجاه پس از تشييع در قطعه 51 صالحين شهداي بهشت زهرا (س) به خاك سپرده شد.
امير سرتيپ جانباز بهروز سليمانجاه (شنبه شب يكم خرداد) پس از تحمل سالها آثار و ضايعات جانبازي در عروجي عاشقانه و ملكوتي به خيل همرزمان شهيدش پيوست.
سرتيپ سليمانجاه از رزمندگان هشت سال دفاع مقدس ارتش، فرماندهي شجاع، ولايتمدار، مومن، متعهد، باتدبير و از ياران صديق مقام معظم رهبري در دوران دفاع مقدس بود كه در بسياري از عمليات هاي انجام شده در جنوب كشور از جمله بيت المقدس، فتح المبين و طريق القدس در سمت هاي مختلف فرماندهي حضور موثر، تعيين كننده و نقش آفرين داشت.
وي در دوران دفاع مقدس مسئوليت هايي همچون فرمانده تيپ، جانشين و فرماندهي لشكر 21 حمزه و فرماندهي قرارگاه جنوب را بر عهده داشت و در حملات شيميايي دشمن در عمليات خيبر به درجه رفيع جانبازي نائل آمد.
وي همچنين در مسئوليت هايي همچون معاونت بازرسي، اطلاعات و هماهنگ كننده نيروي زميني ارتش، جانشين و معاون اطلاعات و عمليات ستاد كل نيروهاي مسلح و فرماندهي دانشگاه عالي دفاع ملي را در كارنامه درخشان خدمتي خود دارد و پس از 45 سال خدمت صادقانه به افتخار بازنشستگي نائل آمده و تجارب چندين ساله خود را در قالب هيئت معارف جنگ و تدريس در دانشگاه هاي افسري ارتش جمهوري اسلامي ايران در اختيار دانشجويان و افسران جوان ارتش قرار مي داد.
اين امير بزرگوار ارتش اسلام همچنين در تاريخ 15 بهمن سال 1368 مفتخر به دريافت نشان فتح 3 از دستان مبارك فرماندهي معظم كل قوا حضرت امام خامنه اي (مد ظله العالي) شده بود.
اجتمام(1)**7029 / 1200