۳ خرداد ۱۳۹۵،‏ ۷:۲۲
کد خبر: 82084261
۰ نفر
17 دانش آموز تایلندی در آتش سوختند

كوالالامپور – ایرنا – آتش سوزی یكشنبه شب در خوابگاه دانش آموزان یك مدرسه شبانه روزی دختران در شمال تایلند، جان 17 دانش آموزان سه تا 13 ساله را گرفت.

به گزارش ایرنا، 'پرایاد سینگسین' یك فرمانده پلیس در منطقه 'وینگپاتائو' تایلند روز دوشنبه اعلام كرد كه دو دانش آموز ناپدید و 5 نفر دیگر نیز زخمی شده اند.
38 دانش آموز در خوابگاه این مدرسه شبانه روزی دختران كه در استان 'چیانگ رای' واقع شده است اقامت داشتند و حال دو تن از مصدومان وخیم است.
'پرایاد سینگسین' روز دوشنبه گفت كه علت آتش سوزی در خوابگاه تاكنون نامشخص نشده و یك تیم پزشكی قانونی برای تحقیقات بیشتر به این منطقه اعزام شده است.
عكس های منتشر شده در صفحه شبكه اجتماعی 'فیسبوك' این مدرسه نشان می دهد آتش نشان ها در تلاش برای مهار آتش در یك ساختمان دو طبقه هستند.
اجساد این دانش آموزان به دلیل سوختگی قابل شناسایی نیست و برای شناسایی به بیمارستان منتقل شده است.
به نوشته تارنمای روزنامه 'نیشن'، یك افسر دیگر پلیس این منطقه تایلند اعلام كرد این مدرسه مخصوص دانش آموزان فقیری است كه از مناطق كوهستانی كه قبایل مختلفی در آن زندگی می كنند، به این مدرسه منتقل می شوند.
قبایل كوهستان نشین تایلند به بسیاری از امكانات دولتی دسترسی ندارند و از نبود مدرسه و بهداشت مناسب رنج می برند.
براثر فقر و نبود كار، بسیاری از افراد این قبائل به قاچاق مواد مخدر در 'مثلث طلایی' در مرز با لائوس و میانمار روی آورده اند.
تایلند از نظر استاندارهای ایمنی و بهداشت در سطح بسیاری پایینی قرار دارد و نبود این قبیل استانداردها همواره باعث وقوع رخدادهایی می شود كه بر اثر آن شماری از شهروندان این كشور جان خود را از دست می دهند.
آساق**241**1611