فرهنگ عاشورايي، رمز پيروزي رزمندگان و ملت ايران در دفاع مقدس بود

مراغه - ايرنا - فرمانده سپاه ناحيه مراغه گفت: فرهنگ عاشورايي، رمز پيروزي رزمندگان و ملت ايران در هشت سال دفاع مقدس بود.

سرهنگ پاسدار رضا سامي، روز شنبه در آيين تجليل از جانبازان مدافع حرم ارتشي اين شهرستان افزود: پيروزي هاي رزمندگان در هشت سال دفاع مقدس و اقتدار كنوني نظام اسلامي همه به بركت خون شهدا، هدايت هاي امام راحل (ره)، رهبر معظم انقلاب و مجاهدت هاي رزمندگان است.
وي اظهار كرد: ولايتمداري و بصيرت ملت ايران همواره زمينه ساز قدرت، رشد، اقتدار و تعالي نظام و انقلاب اسلامي بوده است.
فرمانده سپاه ناحيه مراغه با اشاره به مجاهدت هاي مدافعان حرم در دفاع از ارزش هاي اسلامي يادآور شد: اين رزمندگان با تاسي از نهضت سرخ عاشورا و الهام از تعاليم اسلامي و انقلابي، به فرمان رهبر معظم انقلاب، پشت دشمن مستكبر و مزدوران فريب خورده تكفيري را به خاك مي رسانند.
سامي، ادامه داد: عامل پيروزي مدافعان حرم و ايستادگي غرورآفرين آن ها در برابر دشمنان، تكفيري ها و حاميان آن ها، در سايه تكيه بر ولايتمداري و ارزش هاي اسلامي است.
وي گفت: اكنون دشمن به دنبال تضعيف و از بين بردن قدرت ولايت فقيه، فرهنگ عاشورايي و فرهنگ مهدوي به عنوان سه عامل مهم ماندگاري نظام مقدس اسلامي و جايگزيني آن ها با غرب زدگي و گرايش به قدرت هاي پوشالي است.
سامي، افزود: نظام استكبار درصدد تضعيف و مخدوش كردن تفكر بسيجي و ارزش هاي اعتقادي در بين جوانان بوده و ولايتمداري و بصيرت آحاد مردم، سد محكمي در برابر اين توطئه هاست.
فرمانده پادگان امام رضا (ع) مراغه نيز در اين آيين گفت: وظيفه ما در زمان كنوني در برابر تهديدهاي دشمنان، تبعيت از ولايت و رهبري و ترويج تفكر جهادي در بين جوانان و رزمندگان است.
امير سرتيپ دوم احمد ولي نژاد، افزود: رزمندگان مدافع حرم نيز با تكيه بر ولايت فقيه و با تاسي از فرهنگ غني عاشورا و روحيه جهادي در راه از بين بردن غده هاي سرطاني استكبار و صهيونيسم جهاني و مزدوران آن ها تلاش مي كنند.
وي يادآوري كرد: جهاد در راه خدا به عنوان ارزش و عبادتي بزرگ و زكات شجاعت و عبوديت در برابر پروردگار است.
در اين آيين از كيوان حامد زرگري و امير جباري مدافعان حرم ارتشي اين شهرستان كه در سوريه به درجه رفيع جانبازي نائل شده بودند، تجليل شد.
شهرستان مراغه با 250 هزار نفر جمعيت در 147 كيلومتري جنوب تبريز مركز آذربايجان شرقي واقع است.
8023/6183