۱ خرداد ۱۳۹۵،‏ ۱۲:۲۰
کد خبر: 82082933
۰ نفر
برپایی پست امدادی هلال احمر قم در نیمه شعبان

قم - ایرنا - معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر قم از برپایی 22 پست ثابت و سیار هلال احمر برای پوشش امدادی نیمه شعبان در قم خبر داد.

محمد رضا بهرامی روز شنبه در گفت و گو با ایرنا با بیان اینكه اقدام های هلال احمر در مراسم نیمه شعبان با عنوان طرح بزرگ منتظران ظهور تا سوم خرداد ماه ادامه دارد، اظهار داشت: در این طرح پست های امداد و نجات در داخل و مسیرهای منتهی به مسجد مقدس جمكران برای خدمت رسانی امدادی به عاشقان اهل بیت(ع) برپا شده است.
معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر قم افزود: 215 تن از پزشكان و پرستاران در كنار امدادگران و داوطلبان هلال احمر به زائران خدمت رسانی می كنند.
وی ادامه داد: دو فروند بالگرد امدادی، شش دستگاه اتوبوس آمبولانس، 12 دستگاه آمبولانس، هشت دستگاه ست نجات، شش دستگاه خودرو كمك دار و شش دستگاه موتور آمبولانس در این ایام فعال هستند.
بهرامی با اشاره به اینكه پست های امداد و نجات برای پوشش مراسم های مسجد مقدس جمكران برپا شده است گفت: دو پست امدادی خواهران و برادران به همراه پزشكان و پرستاران در صحن بزرگ مهدوی مسجد مقدس جمكران مستقر شده است و 40 امدادگر در قالب 20 تیم دو نفره، در محدوده مسجد آماده امدادرسانی و ارائه اقدام های لازم در صورت نیاز هستند.
وی افزود: خدمات امدادی تنها محدود به مسجد مقدس جمكران و اطراف آن نیست بلكه در محورهای مواصلاتی استان افزیش آمبولانس و خودروهای نجات پیش بینی شده است و امدادگران آماده هستند تا به زائرانی كه از اقصی نقاط كشور وارد این استان می شود خدمات ارائه كنند.
/8138/ 1175

سرخط اخبار استان‌ها