ساخت 5 سكوی دریایی برای ایران/ امضای قرارداد بندرگاهی با شركت های روسی

مسكو- ایرنا- چند قرارداد و تفاهمنامه مرتبط با حوزه های مختلف همكاری بندرگاهی بین یك شركت صنعتی ایرانی و شركت های بزرگ روسی در شهر آستراخان روسیه واقع در كناره دریای خزر امضا شد.

به گزارش ایرنا، این اسناد امروز (جمعه) با حضور «آلكساندر ژیلكین» استاندار و «علی محمدی» سركنسول جمهوری اسلامی ایران در آستراخان و «ویكتور ویناكوروف» رئیس اتاق بازرگانی و دیگر مسولین اقتصادی استان آستراخان از سوی امیر حسین كاوه معاون گروه صنعتی سدید و روسای شركت های روسی امضا شد.
تفاهمنامه ساخت دكل، جك آپ و بارج با شركت كراسنیه روسیه از اسناد مهم امضا شده در آستراخان است.
كاوه پس از امضای این اسناد به خبرنگار ایرنا گفت: گروه صنعتی سدید در چارچوب سیاست های كلان جمهوری اسلامی ایران برای افزایش مبادلات اقتصادی با روسیه، ارتقای توان تولید و سهم كشور در بازارهای جهانی، عقد قراردادهای بین المللی را در دستور كار قرار داده كه امضای اسناد با بزرگترین شركت كشتی سازی روسی از آن جمله است.
وی همچنین حمایت دولت های ایران و روسیه از افزایش فراگیر همكاری های اقتصادی را سازنده ارزیابی كرده و تخصیص بودجه از طرف مسكو برای تامین مالی پروژه های مهم را بسیار مفید دانست.
كاوه اظهار امیدواری كرد همكاری دو شركت در زمینه ساخت شناور و كشتی در آینده نزدیك عملیاتی شود.
آلكساندر ایلیچف مدیركل شركت كشتی سازی كراسنیه نیز در باره ساخت پنج سكوی حفاری هركدام به ارزش 200 میلیون دلار بر اساس اسناد امضا شده، گفت كه ساخت هر كدام از سكوها پس از دریافت پیش قرار داد در عرض دوسال به صورت قطعات (ماژول) ساخته و به خلیج فارس ارسال خواهد شد و با شركت متخصصان ایرانی مونتاژ خواهد شد.
اروپام*391 **1516