ششمین نشست تخصصی كتاب خوان كشور در سنندج برگزار می شود

سنندج- ایرنا- ششمین نشست تخصصی كتاب خوان با عنوان 'دفاع مقدس و فرهنگ مقاومت' روز چهار خرداد به مناسبت روز مقاومت و پایداری و آزاد سازی خرمشهر در سینما بهمن سنندج برگزار می شود.

مدیركل كتابخانه های عمومی استان كردستان روز پنجشنبه با اعلام این خبر در گفت و گو با خبرنگار ایرنا، افزود: این نشست تخصصی كتاب خوان با همكاری حوزه هنری كردستان، پایگاه بسیج شهید پیشقدم و كتابخانه های عمومی روز سه شنبه ساعت 10 در سالن شماره 2 سینما بهمن سنندج برگزار می شود.
اسماعیل احمدی با بیان اینكه این نشست ششمین نشست تخصصی كتاب خوان در كشور است، افزود: از علاقمندان به مطالعه و كتاب خوانی دعوت به عمل می آید كه در این مراسم فرهنگی حضور به هم رسانند.
وی با بیان اینكه در این نشست، پنج نفر به ارائه و معرفی كتاب با موضوع دفاع مقدس و مقاومت و پایداری می پردازند، عنوان كرد: ارائه دهنده ممكن است نویسنده كتاب باشد و یا كتاب مورد علاقه خود را معرفی كند.
مدیركل كتابخانه های عمومی استان كردستان اظهار كرد: برگزاری این گونه نشست ها می تواند سبب جلب توجه عمومی به كتاب و كتابخوانی و در نتیجه ارتقای سرانه مطالعه شود.
وی ادامه داد: كتاب خوان عنوان نشست هایی است كه به منظور به اشتراك گذاری كتاب های خوانده شده و با هدف ترویج و تبلیغ مطالعه در قالب معرفی كتاب برگزار می شود.
احمدی با اشاره به اینكه این جلسه در فضایی صمیمی تلاش دارد تجربیات مطالعاتی افراد كتابخوان را برای سایر علاقمندان كتاب و كتابخوانی به اشتراك گذارد، افزود: افق نشست كتاب خوان توسعه رفتار مدنی رشد یافته و رشد ‌دهنده در سراسر كشور حتی روستاهای دور‌دست و نیز جمع‌های كوچك خانوادگی است تا به مرور به درونی شدن عادت مطالعه منجر شود.
وی اظهار كرد: آشنایی عموم مردم با نحوه و چرایی مطالعه به عنوان گام مهم در توسعه فرهنگ مطالعه، ایجاد احساس نیاز به مطالعه و فرهنگ سازی این امر، نیازسنجی ذائقه مطالعاتی عموم مردم و بهبود نگرش عموم مردم و كیفیت سبك زندگی ایشان در اثر مطالعات هدفمند و كاربردی از سیاست های اجرای این طرح است.
مدیركل كتابخانه های عمومی استان كردستان عنوان كرد: ایجاد عادت به مطالعه در اقشار مختلف جامعه، اشتراك گذاری كتاب های خوانده شده، معرفی كتاب های مفید و كاربردی، ارتقاء و توانمند سازی كتابداران از طریق مطالعه و آشنایی با شیوه های استاندارد معرفی كتاب از اهداف اجرای این برنامه است.
مدیركل كتابخانه های عمومی استان كردستان اضافه كرد: كتابداران، نویسندگان، فعالان رسانه حوزه كتاب، اعضای كتابخانه های عمومی و سایر علاقمندان می توانند از طریق سایت نهاد كتابخانه های عمومی كشور به آدرس اینترنتی www.iranpl.ir برای حضور در این نشست ها ثبت نام به عمل آورند.
6108