درام نويسان ميهمان راديو نمايش

تهران- ايرنا- بخشي ديگر از برنامه «با درام نويسان معاصر ايران» به آثار دكتر فرهاد ناظرزاده كرماني، مي پردازد.

به گزارش روز چهارشنبه گروه فرهنگي ايرنا از روابط عمومي مركز هنرهاي نمايشي در هر قسمت از برنامه بين چند اثر از يك نمايشنامه نويس، يكي را انتخاب و با وي در مورد نمايشنامه نويسي گفت وگو مي شود.
همچنين اثر منتخب به صورت نمايش راديويي تنظيم شده كه در آن هنرمندان اداره كل هنرهاي نمايشي راديو به ايفاي نقش مي پردازند. با درام نويسان معاصر ايران با هدف معرفي فعاليت هاي درام نويسان ايراني در آيتم هاي گفت وگو، نمايش راديويي و شناخت بيشتر مخاطب از مقوله نمايش و نمايشنامه نويسي به صورت هفتگي در چهار قسمت از راديو نمايش پخش مي شود.
بر اساس اين خبر با درام نويسان معاصر ايران به نويسندگي و كارگرداني جواد پيشگر تهيه كنندگي محمود احمدي، يكم تا چهارم خرداد، ساعت 21:00، از راديو نمايش پخش مي شود.
***نمايش هاي هفته پيش رو در شبكه هاي راديويي!
شبكه راديويي جوان با پخش نمايش «نخل ها ايستاده مي ميرند» به استقبال هفته جديد خواهد رفت.
اين نمايش به نويسندگي زهرا كوليوند درباره خرمشهر نماد پيروزي و مقاومت نوشته شده است جواد پيشگر كارگرداني آن را برعهده دارد.
نمايش «مليكا» كه از شنبه (اول خرداد) از راديو ايران پخش مي شود را محمد محمودي نوشته و درباره داستان زندگي نرجس خاتون مادر حضرت مهدي (عج) است.
اين نمايش به كارگرداني جواد پيشگر و حضور مهدي نميني مقدم، ماندانا محسني، بهرام ابراهيمي، رامين پورايمان، كاميار محبي، بهناز بستان دوست، احمد ايراني خواه و تعداد ديگري از هنرمندان تهيه شده و ساعت 22:30 روي آنتن راديو ايران مي رود.
راديو تهران هم ساعت 1:30 بامداد نمايش راديويي «نقشبندان» را براي علاقه مندان پخش مي كند. اين نمايش را داريوش عبادي بر اساس زندگي يك رزمنده نوشته است.
مهرداد مهماندوست، محمدآقامحمدي، زهره مجابي، بيوك ميرزايي، مرواريد كريم پور، محسن بهرامي از جمله بازيگران اين نمايش راديويي هستند.
راديو ورزش نيز اين هفته نمايش «نابغه دوران» را به كارگرداني ايوب آقاخاني پخش مي كند. اين نمايش با هنرنمايي بازيگران اداره كل هنرهاي نمايشي راديو از شنبه ساعت 13:00 روي آنتن راديو ورزش مي رود و شهلا نيساري تهيه كنندگي آن را بر عهده دارد.
فراهنگ**9157 ** 1569

سرخط اخبار فرهنگ