۲۸ اردیبهشت ۱۳۹۵،‏ ۱۵:۲۶
کد خبر: 82078333
۰ نفر
بازديد خبرنگاران از كليساي مريم مقدس و موزه آرداك مانوكيان

تهران - ايرنا - خبرنگاران به مناسبت روز جهاني روابط عمومي و ارتباطات (27 ارديبهشت) و همچنين روز جهاني موزه از كليساي مريم مقدس و موزه آرداك مانوكيان ارامنه تهران ديدن كردند.

به گزارش خبرنگار اجتماعي ايرنا، اين بازديد ازسوي
شوراي خليفه گري ارامنه تهران و به منظور تعامل بيشتر و آشنايي با فعاليت‌ شوراي خليفه‌گري ارامنه تهران و موسسه ترجمه و تحقيق هوور انجام شد.
به گزارش ايرنا، در اين بازديد خبرنگاران از كليساي مريم مقدس كه يكي از قديمي‌ترين كليساهاي ارامنه ايران است، ديدن كردند.اين كليسا اولين كليساي جامع ارامنه تهران در سال 1334 تا 1349 شمسي است.
موزه آرداك مانوكيان (موزه ارامنه تهران) در سال 2008 ميلادي افتتاح شد و به‌عنوان اولين پايگاه كليساهاي تاريخي ايران وابسته به سازمان ميراث فرهنگي و صنايع دستي و گردشگري مورد استفاده ستادي قرار مي‌گيرد.
در اين موزه، تصاوير و نقشه‌هاي كليساها و ديرهاي ارامنه كشور و همچنين لوازم و ادوات مورد استفاده در مراسم كليسا، لباس‌هاي سنتي زنان ارامنه دوره‌هاي مختلف تاريخي و همچنين مدارك و متعلقات و لوزم شخصي اسقف اعظم آرداك مانوكيان به نمايش گذاشته شده است.
به گزارش ايرنا، در ادامه اين بازديد خبرنگاران از مجموعه ورزشي فرهنگي آرارات نيز ديدن كردند.
مجموعه ورزشي فرهنگي آرارات يكي از قديمي‌ترين مجموعه‌هاي ورزشي ايران است كه هم اكنون در آن هشت رشته ورزشي مختص به ارامنه تهران برقرار است.همچنين ارامنه تهراندر اين مجموعه ورزشي از فعاليت‌هاي مختلف فرهنگي نيز برخوردارند.
اجتمام ** 2181 ** 3053**1776