90 دقيقه مرگ و زندگي در سرنوشت بقا يا سقوط پاس

همدان- ايرنا- هفته پاياني رقابت هاي فصل جاري ليگ دسته اول فوتبال كشور در حالي عصر امروز با برگزاري 10 ديدار برگزار مي شود كه در يكي از مهمترين بازي ها تيم پاس ميزبان مس كرمان است.

به گزارش ايرنا تيم پاس امسال با كسب نتايج نه چندان موفق به جايگاهي رسيد كه امروز براي بقا اما و اگرهاي فراوان را پيش رو دارد.
شاگردان اكبر محمدي با وجود اينكه امتيازهاي پرشماري را از دست دادند اما در نهايت بازهم شانس بقا را در اختيار دارند هر چند اين بار سرنوشت آنها با دو ديدار ديگر از مسابقات ليگ يك گره خورده است.
پاسي ها امروز محكوم به پيروزي مقابل مس كرمان هستند ضمن اينكه بايد منتظر نتايج دو ديدار آلومينيوم هرمزگان با پارسه تهران و فولاد يزد با نفت مسجد سليمان نيز باشند.
پيروزي پاس مقابل مس جمع امتياز اين تيم را به 42 امتياز مي رساند اما پارسه و فولاد 41 امتيازي نيز به مراتب فاصله نزديكتري براي بقا در فصل جاري مسابقات دارند.
پاس و شهرداري اردبيل جزو شانس هاي بعدي براي بقا در ليگ يك محسوب مي شود.
در واقع پيروزي پاس، شكست پارسه و تساوي يا باخت فولاد يزد منجر به اين مي شود كه پاس در ليگ دسته اول باقي بماند.
هواداران فوتبال همدان اين روزها نگران مسايل پشت پرده و تكرار اتفاقات تلخ سال 90 هستند.
پاس در سال 90 در شرايطي كه ششمين شانس سقوط به ليگ يك بود اما با شكست دو بر صفر مقابل استقلال تهران روانه ليگ يك شد تا يكروز فراموش نشدني براي فوتبال همدان به تلخي رقم بخورد.
حالا قهرمان سابق آسيا كابوس دوباره را در پيش دارد و در صورتي كه موفق به بقا نشود، دومين سرنوشت مرگبار اين تيم در فوتبال ايران رقم خواهد خورد.
پاس در بازي امروز مقابل مس كرمان محمد مولايي، نادر هوشيار و مسعود پورمحمد را به دليل محروميت و مجيد غلام نژاد را به دليل مصدوميت در اختيار ندارد.
مس كرمان نيز پس از شكست هفته قبل برابر پيكان تهران اميدهاي خود را براي صعود به ليگ برتر از دست داد و با 55 امتياز در رده هفتم جدول قرار گرفت.
مسي ها در حالي امروز مقابل پاس صف آرايي مي كنند كه نسبت به نتيجه گيري به اندازه پاسي ها انگيزه ندارند چرا كه برد آنها شايد در بهترين حالت منجر به صعود دو پله اي شود و تاثيري در وضعيت اين تيم در ليگ يك به لحاظ صعود يا سقوط ندارد.
در تيم اكبر ميثاقيان در بازي امروز نفراتي از جمله ارشاد يوسفي، مجيد حيدري، فرشيد علوي، كيوان امرايي، علي مرزبان و احمد زنده ‌روح به دليل محروميت و مصدوميت حضور ندارند.
با اين شرايط تيم پاس بهترين فرصت را براي كسب پيروزي در بازي امروز دارد.
ديدار دو تيم از ساعت 17 و 15 دقيقه با قضاوت اشكان خورشيدي در ورزشگاه شهداي قدس همدان آغاز مي شود.
7520/6993