۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۵،‏ ۱۰:۰۸
کد خبر: 82076236
۰ نفر
صعود شمشيربازان ايران در رده بندي جهاني

تهران - ايرنا - «مجتبي عابديني» و «علي پاكدامن» در مسابقات جهاني جايزه بزرگ اسپانيا با صعود يك و سه پله اي رنكينگ جهاني خود در رده 11 و 23 جهان ايستادند.

به گزارش روز دوشنبه پايگاه اطلاع رساني فدراسيون شمشيربازي، به فاصله يك روز پس از پايان ديدارهاي انفرادي مسابقات شمشيربازي جهاني جايزه بزرگ اسپانيا، رنكينگ جديد فدراسيون جهاني در بخش اسلحه سابر اعلام شد.
بر اين اساس، پاكدامن كه با شكست نفر نخست رنكينگ جهاني از روسيه در جدول 32 نفره، شگفتي ساز شد و با سه پله صعود در رده بندي جديد فدراسيون جهاني در رده 23 قرار گرفت.
همچنين عابديني در رنكينگ جديد يازدهم شده كه اين جايگاه نتيجه يك پله صعود است.
عابديني و پاكدامن در حالي در رده بندي جديد فدراسيون جهاني شمشيربازي با صعود سه و يك پله اي مواجه شدند كه در ميان 182 بازيكن شركت كننده در مسابقات جهاني جايزه بزرگ اسپانيا به ترتيب در رده هاي 13 و 14 قرار گرفتند.
در جريان رقابت هاي جايزه بزرگ آسيا، عابديني به دليل حضور در جمع 16 شمشيرباز جهان از حضور در ديدار هاي گروهي معاف شده و مستقيم به جدول 64 نفره صعود كرد.
وي در جدول 64 نفره مقابل حريفي قزاقستاني و المپيكي خود 15 بر 4 پيروز شد و راهي در جدول 32 نفره شد و در اين مرحله مقابل نماينده فرانسه به نام لام برت كه قهرماني اروپا را در اختيار دارد به برتري قاطع 15 بر 4 دست يافت و به جمع 16 شمشيرباز برتر صعود كرد.
اين شمشيرباز المپيكي كشورمان در جمع 16 بازيكن برتر مسابقات و براي صعود به مرحله يك چهارم نهايي مقابل نماينده كره جنوبي كه رنكينگ پنجم جهان را در اختيار دارد با نتيجه 15 بر 12 شكست خورد و از صعود بازماند.
پاكدامن هم در مرحله گروهي مقابل حريفاني از آمريكا، مجارستان، انگلستان، كلمبيا و اسپانيا پيروز شد و به طور مستقيم راهي جدول 64 نفره مسابقات شد. وي در اين مرحله با كسب برتري 15 بر 13 برابر شمشيرباز مدعي به جدول 32 نفره صعود كرد.
پاكدامن در اين مرحله از مسابقات با قبول شكست 15 بر14 از الكسي ياكيمنكو روسي كه رنكينگ نخست جهاني را در اختيار دارد، ضمن ثبت شگفتي بزرگ مسابقات به جمع 16 بازيكن برتر مسابقات صعود كرد اما در اين مرحله مقابل لوكا كوراتولي از ايتاليا 15 بر 9 باخت و حذف شد.
تيم ملي شمشيربازي اسلحه سابر ايران با مجموع سه برد و يك باخت عنوان نهم مسابقات جهاني جايزه بزرگ اسپانيا را از آن خود كرد.
تيم شمشيربازي اسلحه سابر ايران كه با تركيب مجتبي عابديني، علي پاكدامن، فرزاد باهر ارسباران و محمد رهبري در مسابقات جهاني جايزه بزرگ اسپانيا شركت كرده است در جدول 32 تيمي با قرعه استراحت مواجه شدند و پس از صعود در جدول 16 تيمي مقابل تيم فرانسه دارنده عنوان نهم رنكينگ و با پذيرفتن شكست 45 بر 43 از صعود به جدول هشت تيمي بازماندند و رقابت هايشان را از اين پس براي كسب رده نهم تا شانزدهم ادامه دادند.
شاگردان پيمان فخري در بخش تيمي اين رقابت ها ابتدا مقابل تيم لهستان بازي كردند و با نتيجه 45 بر 21 اين تيم را از پيش روي برداشتند، ‌سپس مقابل اسپانيا به برتري 45 بر 35 دست يافتند.
تيم ملي شمشيربازي اسلحه سابر ايران در نهايت براي كسب عنوان نهم مقابل تيم گرجستان بازي كرد و در نهايت با نتيجه 45 بر 28 حريف گرجي خود را شكست داده و عنوان نهم تيمي مسابقات شمشيربازي جايزه بزرگ اسپانيا به ايران رسيد.
ورزشي **1828**1545

سرخط اخبار ورزش