امتیازهای پیش بینی شده برای جانبازان ناچیز است

همدان - ایرنا - مدیر كل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان همدان گفت: امتیازهای پیش بینی شده برای جانبازان و ایثارگران بسیار ناچیز است.

ناصر عارف روز پنجشنبه در آئین تجلیل از جانبازان قطع نخاعی همدان اظهار كرد: علاوه بر شهدا، مجروحان و یادگاران جنگ در هر قوم و كشوری دارای ارزش و جایگاه رفیعی هستند.
وی اضافه كرد: افرادی كه برای دفاع از كشور جان خود را فدا می كنند و حتی افرادی كه اقدام به تجاوز به یك كشور می كنند در صورت كشته یا مصدوم شدن، مورد تكریم و تجلیل آن ملت قرار می گیرند.
وی افزود: هدف متعالی جانبازان و ایثارگران از دفاع از كیان اسلامی مادی نیست با این وجود انتظارات و نیازهایی كه توسط این قشر مطرح می شود هم حداقلی است.
مدیر كل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان همدان درباره مناسب سازی معابر برای تردد جانبازان گفت: دبیر كمیته مناسب سازی بر عهده بهزیستی است و بنیاد شهید و امور ایثارگران عضوی از این كمیته است.
عارف اضافه كرد: همواره نیازها و مطالبات جانبازان در این جلسه ها بازگو می شود با این جود مناسب سازی شهری با این همه قدمت زمانبر است.
وی اظهار كرد: با وجود تمركز بیشتر مراكز درمانی در خیابان بوعلی شهر همدان محدودیتها و موانعی برای تردد جانبازان ایجاد شده و برخی مواقع پارك خودروهای شخصی در مكانهای پیش بینی شده برای پارك خودروی جانبازان مشكلاتی را برای این قشر ایجاد می كند.
وی در ارتباط با راه اندازی آسایشگاه نیز گفت: آسایشگاه هایی به صورت منطقه ای در چند استان راه اندازی شده است كه بیشتر كاربرد درمانی دارد.
مدیركل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان همدان افزود: مجموعه فرهنگی، ورزشی و توانبخشی ایثارگان در دو فاز ورزشی و توانبخشی اجرایی شد كه بخش ورزشی راه اندازی شده و بخش توانبخشی نیز با مشاركت دانشكده توانبخشی و در نظر گرفتن دو پزشك متخصص در حال استفاده است.
عارف اضافه كرد: با توجه به بازدیدهای صورت گرفته از بخش توانبخشی ایثارگران و وجود امكانات مناسب به زودی این بخش بعنوان قطب غرب كشور معرفی شود.
وی گفت: استخر شهدای همدان نیز طبق اصل 44 قانون اساسی باید به بخش خصوصی واگذار شود با این وجود بنیاد شهید این مجموعه را به بخش خصوصی به معنی واقعی واگذار نكرد.
وی افزود: بلكه یك موسسه در ذیل بنیاد شهید راه اندازی شده و این استخر را به آن واگذار كرد تا علاوه بر ارائه خدمات به جانبازان و ایثارگران بتواند مخارج و هزینه های مورد نیاز استخر را تامین كند.
مدیركل بنیاد شهید و امور ایثارگران همدان در زمینه حمایت درمانی از جانبازان نیز گفت: جانبازان بالای 70 درصد دارای بیمه مكمل هستند بر این اساس نباید مشكلی در زمینه درمان جانبازان وجود داشته باشد.
عارف اضافه كرد: با توجه به توصیه وزارت بهداشت بر استفاده از داروهایی كه مشابه آن در داخل وجود دارد ولی در صورت تجویز پزشك به مصرف داروی خارجی ، چنانچه بیمه ایران هزینه دارو را پرداخت نكرد به بنیاد شهید مراجعه كنید.
در این آئین از 33 جانباز ضایعه نخاعی، همسر و فرزند این جانبازان با اهدای لوحی تقدیر به عمل آمد.
استان همدان 34 جانباز ضایعه نخاعی دارد.
7526/6993

سرخط اخبار استان‌ها