۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۵،‏ ۱۶:۴۶
کد خبر: 82070683
۰ نفر
ابهام در مالكيت زمين كانون پرورش فكري دزفول

دزفول - ايرنا - ارايه سند مالكيت از سوي فردي براي زمين كانون پرورش فكري كودكان و نوجوانان شماره يك دزفول ، ادامه فعاليت اين كانون را با مشكل مواجه كرده است.

مسوول كانون پرورش فكري كودكان و نوجوانان شماره يك دزفول روز چهارشنبه به ايرنا گفت:زمين اين كانون سال 52 از سوي شهرداري و فرمانداري وقت اهدا و مقرر گرديد تا زمانيكه به عنوان كانون پرورش فكري در اختيار كودكان و نوجوانان است به فعاليت خود ادامه دهد.
سعيد گل گل با بيان اينكه در آن زمان سندي مكتوب از سوي شهرداري و فرمانداري در خصوص واگذاري زمين آن به كانون پرورش فكري تحويل داده نشده بود افزود:در حال حاضر فردي با ارايه سند و پيگيري از طريق دادگاه مدعي مالكيت زمين مذكور شده در صورتي كه زمين مذكور دولتي بوده و نمي تواند مالك شخصي داشته باشد.
وي اظهار كرد:با گذشت بيش از 40 سال چگونه ممكن است فردي اكنون به فكر مالكيت زمين مذكور باشد.
غلامرضا پورفهيمي بازنشسته كانون پرورش فكري كودكان و نوجوانان شماره يك دزفول كه از سال 1356 در اين كانون مشغول بكار بوده نيز گفت:ساختمان موجود توسط كانون پرورش فكري ساخته شده است ولي اخيرا فردي خود را مالك زمين معرفي كرده و با ارائه سند خواستار بازپس گيري و تخليه كانون شده است.
پورفهيمي گفت:20 سال پيش نيز يك نهاد دولتي ادعاي مالكيت زمين مورد نظر را كرده بود كه از شكايت صرفنظر كرد ولي اكنون فرد مدعي از دادگاه حكم گرفته است.
اعظم شكورنژاد مادر يكي از اعضاي كانون پرورش فكري كودكان و نوجوانان شماره يك دزفول نيز كه از پنج سالگي در اين كانون عضو بوده و اكنون نيز فرزندش را در اين كانون ثبت نام نموده است از مسوولان خواست از تعطيلي اين مكان فرهنگي جلوگيري كنند.
مينا نيكيان مادر يكي ديگر از اعضاي اين كانون نيز خواستار جلوگيري از تعطيلي كانون پرورش فكري كودكان و نوجوانان شد.
خانواده هاي اعضاي كانون پرورش فكري كودكان و نوجوانان دزفول با امضاي توماري خواستار جلوگيري از تعطيلي اين كانون شدند.
كانون پرورش فكري كودكان و نوجوانان شماره يك دزفول كه در مجاورت پل جديد اين شهر واقع است قديمي ترين كانون پرورش فكري كودكان در دزفول است كه بسياري از شهروندان دزفولي و يا فرزندان آنان در آن آموزش ديده اند.
7278/6068