آیت الله علوی گرگانی: اقتصاددانان به جای جریمه دیركرد تضمین دیگری پیشنهاد دهند

قم - ایرنا - آیت الله سید محمد علی علوی گرگانی از استادان برجسته حوزه علمیه قم گفت: اقتصاددانان با هم فكری یكدیگر تضمین دیگری را به جای دریافت جریمه دیركرد از قسط های به تاخیر افتاده مشتریان بانك ها، پیشنهاد دهند.

به گزارش ایرنا، وی روز سه شنبه در دیدار رئیس شورای هماهنگی بانك های دولتی با بیان اینكه دیركرد قسط وام های بانكی امروز به یك مشكل تبدیل شده است ادامه داد: بسیاری از نهادهای اقتصادی خصوصی و حتی دولتی در پرداخت دیركردهای ایجاد شده با مشكل مواجه هستند.
آیت الله علوی گرگانی گفت: لازم است مسئولان بانك ها و مشتریان با یكدیگر همكاری كنند تا مشكل بدهی مردم و دولت به بانك ها در آینده نزدیك حل شود و هیچ كدام از طرف ها دچار ضرر و زیان نشود.
وی با اشاره به اهمیت اجرای اقتصاد مقاومتی افزود: بانك ها با حمایت از تولید كنندگان و كاهش فشار بر آن ها می توانند در تقویت تولیدهای داخلی و به راه انداختن كارخانه ها نقش تاثیر گذاری داشته باشند.
وی ادامه داد: اگر كالاهای مورد نیاز مردم در داخل كشور تولید شود وضعیت اقتصادی روز به روز بهتر خواهد شد و دشمنان در اجرای برنامه های خود ناكام می شوند.
استاد برجسته حوزه علمیه با اشاره به اینكه در نظام جمهوری اسلامی دولت ها برای كمك به مردم هر یك راهی را انتخاب می كنند گفت: از افتخارات كشور ما این است كه مدیران آن از توصیه های عالمان دین برای اداره كشور استفاده می كنند.
وی درادامه با بیان اینكه دشمنان می خواهند جایگاه منطقه ای و جهانی نظام جمهوری اسلامی را با ایجاد نارضایتی های داخلی كاهش دهند ادامه داد: بسیاری از مشكل های اقتصادی امروز ریشه در تحریم های دشمنان دارد كه الحمدالله به خاطر صبر مردم و تلاش مسئولان این توطئه هم ناكام ماند.
وی با تشكر از تلاش های مجموعه اقتصادی كشور افزود: هر یك از مسئولان و مردم باید به سهم خود در راه حل مشكل های اقتصادی كشور تلاش كنند.
عبدالناصر همتی رئیس شورای هماهنگی بانك های دولتی امروز در سفر به شهر مقدس قم با جمعی از عالمان برجسته و مراجع تقلید دیدار و گفت وگو كرد.
/7405/ 6133/