نظارت بر عملكرد دستگاه هاي اجرايي قم در خصوص حقوق شهروندي و حجاب و عفاف

قم- ايرنا- دبيرستاد صيانت ازحريم امنيت عمومي وحقوق شهروندي قم از نظارت بر عملكرد دستگاه هاي اجرايي قم در اين حوزه ها خبر داد.

به گزارش ايرنا، رمضانعلي باقري روز دوشنبه در جلسه ستاد صيانت از حريم امنيت عمومي و حقوق شهروندي در فرمانداري قم افزود: حقوق شهروندي در 83 دستگاه اجرايي از 21 تا 31 ارديبهشت ماه مورد بازرسي و نظارت قرار مي گيرد.
وي ادامه داد: اين ارزيابي براي به تصوير كشاندن فعاليت دستگاه ها در اين حوزه ها است و نشانگر اقدامات نهادها در رعايت حقوق شهروندان و تكريم ارباب رجوع، عفاف و حجاب و حقوق شهروندي است.
وي با اشاره به برنامه هاي حقوق شهروندي بيان داشت: امسال 9 برنامه در خصوص حقوق شهروندي و 10 برنامه در حوزه عفاف و حجاب به دستگاه هاي اجرايي اعلام شده است.
وي با بيان اينكه نقش دستگاه هاي اجرايي در ترويج فرهنگ عفاف و حجاب مهم است گفت: دستگاه هاي اجرايي روزانه محل تردد اقشار مختلف مردم هستند لذا زماني كه تصاوير رعايت حجاب و عفاف در معرض ديد مردم قرار بگيرد تاثير گذار خواهد بود.
باقري افزود: فضاسازي و تبليغات محيطي با استفاده از شيوه هاي اثربخش و ابزارهاي نوين تبليغي و رسانه اي با رويكرد حجاب و عفاف، به روز رساني محتواهاي فرهنگي، استفاده از رهنمودهاي امام راحل و رهبر فرزانه انقلاب اسلامي در خصوص حجاب و عفاف از مهمترين اقداماتي است كه دستگاه ها مي توانند انجام دهند.
كارشناس دفتر امور اجتماعي و فرهنگي استانداري قم در ادامه اين جلسه به برنامه هاي دهگانه حجاب و عفاف اشاره كرد و گفت: پايش و بررسي وضعيت عفاف و حجاب امور ستادي، تدوين و ترويج منشور عفاف و حجاب، آموزش و اقناع سازي،اجراي برنامه ها، خدمات فرهنگي و هنري و تبليغي،ارائه خدمات مشاوره اي،تبليغات محيطي،حمايت از آثار و توليدات فرهنگي،تشويق و ترغيب، ارشاد از برنامه هاي نظارت و ارزيابي در خصوص حجاب و عفاف است.
اقدس نجاتي افزود: اجراي برنامه هاي فرهنگي، هنري تبليغي ويژه كاركنان، عرضه بسته هاي فرهنگي، غني سازي اوقات فراغت خانواده ها، استفاده از فرصت مراسم و مناسبت هاي مذهبي و ملي در حوزه عفاف و حجاب، ترغيب كاركنان و خانواده هاي آنها به اردوهاي راهيان نور در دستگاه هاي استان بايد مورد توجه قرار گيرد.
/8138/ 6133/