رئیس جشنواره كلینی: آیت‌الله ری‌شهری به عنوان چهره ماندگار حدیث‌پژوهی تجلیل می‌شود

شهرری ـ ایرنا ـ رئیس جشنواره حدیثی ثقه‌الاسلام كلینی گفت: آیت‌الله ری‌شهری به عنوان چهره ماندگار حدیث‌پژوهی در نخستین جشنواره حدیثی ثقه‌الاسلام كلینی تجلیل می‌شود.

به گزارش ایرنا از پایگاه اطلاع رسانی آیت الله محمد محمدی ری شهری، حجت الاسلام عبدالهادی مسعودی گفت: تلاش دبیرخانه جشنواره بر این است كه عنوان «خادم الحدیث» را به ثبت برساند و در هر جشنواره یكی از شخصیت‌های حدیثی به عنوان خادم الحدیث معرفی شود.
وی با اشاره به فعالیت های انجمن حدیث حوزه گفت: انجمن‌علمی و تخصصی حدیث حوزه پنج سال پیش با همكاری اندیشمندان و فرهیختگان حدیثی حوزه تأسیس شد.
وی ادامه داد: انجمن حدیث حوزه با همكاری مركز تخصصی حدیث اقدام به برگزاری جشنواره كرده است تا بستر و زمینه ای برای فعالیت‌های حدیثی گوناگون حوزه در رشته‌های مختلف فراهم شود تا اندیشمندان حوزه حدیث شناسایی و فعالیت‌های برتر و برگزیده پژوهشگران حدیثی تجلیل شوند.
مسعودی تصریح كرد: جشنواره ثقه الاسلام كلینی هر سال و یا هر دو سال یك بار به نام این محدث بزرگ ایرانی و شیعی برگزار می‌شود تا از طریق این جشنواره، زمینه تشویق به تحقیق و نگارش در عرصه حدیث برای حوزویان فراهم شود.
وی با بیان این كه جشنواره پژوهشی حدیثی حوزه به نام ثقه الاسلام كلینی نامگذاری شده است، یادآور شد: ثقه الاسلام كلینی یك عالم تمام عیار شیعی است كه هم محدث بود و هم فقیه، متكلم، مورخ و مولف بسیار خوش سلیقه بود و كهن ترین، جامع ترین و زیباترین كتاب حدیثی شیعه از این عالم بزرگوار است.
مسعودی با بیان این كه جشنواره حدیثی ثقه الاسلام كلینی در روز 29 اردیبهشت در سالن اجتماعات دارالشفای قم برگزار می‌شود، اظهار داشت: فراخوان آثار از پاییز سال گذشته آغاز شده بود و آثار جشنواره در 9 عنوان علوم حدیثی و 13 عنوان معارف حدیثی به دبیرخانه ارسال شد.
وی تصریح كرد: داوری آثار رسیده به دبیرخانه جشنواره بسیار سخت گیرانه و با جدیت بود، به طوری كه آثار به وسیله 40 استاد برجسته حدیثی دو بار مورد ارزیابی قرار گرفت و پس از ارزیابی آثار، 118 اثر انتخاب و برای بار سوم مورد ارزیابی قرار گرفت كه در نهایت 25 اثر در روز جشنواره مورد تجلیل قرار می‌گیرد
3218 / 6139