صاحبان ايده هاي فناورانه در مركز رشد دانشگاه گيلان حمايت مي شوند

رشت - ايرنا - رئيس مركز رشد دانشگاه گيلان گفت: مركز رشد اين دانشگاه از صاحبان ايده هاي فناورانه حمايت مي كند.

سيد حسين پيمان روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ايرنا افزود: مركز رشد دانشگاه گيلان در گام اول از صاحبان ايده در قالب هسته فناور و سپس واحد فناور حمايت مي كند.
وي اظهار داشت: حمايت ها در قالب ارائه تسهيلات قرض الحسنه، تامين دفتر كار يا آزمايشگاه مورد نياز و يا حتي مشاوره هاي حقوقي و بازار است.
وي خاطر نشان كرد: مركز رشد دانشگاه گيلان از بهمن ماه 94 موافقت اصولي خود را از وزارت علوم دريافت كرده و به صورت مستقل از پارك علم و فناوري، مشغول به كار شده است.
پيمان بيان داشت: مركز رشد واحدهاي فناور دانشگاه گيلان كه به اختصار مركز رشد ناميده مي شود، مركزي است كه با ارائه خدمات حمايتي از ايجاد و توسعه حرفه هاي جديد توسط كارآفريناني كه با اهداف اقتصادي مبتني بر دانش و فن فعاليت مي كنند، پشتيباني مي كند.
پيمان تصريح كرد: تمامي استادان و دانشجويان رشته هاي موجود در دانشكده هاي اين دانشگاه، قابليت راه اندازي كسب و كار مخصوص به خود در مركز رشد دانشگاه را دارند.
وي با بيان اين كه برخي تصور مي كنند كه مركز رشد متعلق به دانشكده فني است، اظهار كرد: دانشكده هاي هنر و معماري، ادبيات و علوم انساني، تربيت بدني و علوم ورزشي از ظرفيت هاي بسيار بالايي براي راه اندازي كسب و كارهاي جديد همراه با نوآوري برخوردار هستند.
وي بيان داشت: در زمان حاضر، دو واحد فناور در اين مركز مستقر شده و تعداد 12 درخواست نيز كه بيشتر توسط اساتيد و دانشجويان دانشگاه گيلان ارائه شده ، منتظر تصميم گيري براي استقرار در مركز رشد هستند.
وي يادآور شد: پيش بيني مي شود كه تا پايان سال جاري، 15 تا 20 واحد فناور از خدمات مركز رشد دانشگاه گيلان بهره مند شوند.
بيش از 17 هزار دانشجو در دانشگاه گيلان مشغول به تحصيل هستند.
7286/2007

سرخط اخبار استان‌ها