شكل گيري خدمات حمل و نقل هوايي بار از شيراز به كشورهاي حاشيه خليج فارس

شيراز- ايرنا- رئيس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان فارس گفت:‌خدمات حمل و نقل هوايي بار موسوم به 'كارگو' از خردادماه 95 در مسير شيراز به كشورهاي حاشيه خليج فارس شكل مي گيرد.

به گزارش ايرنا ‌علي همتي، يكشنبه در آيين معارفه مدير عامل شركت شهرك هاي صنعتي استان فارس در شيراز افزود:‌ با هماهنگي صورت گرفته‌، هر هفته شاهد چهار پرواز براي حمل محموله هاي صادراتي ميوه و تره بار از شيراز به مقصد كشورهاي حاشيه خليج فارس خواهيم بود و اين گام مهمي در تقويت صادرات اين استان خواهد بود.

** ضرورت توسعه كيفي شهرك هاي صنعتي فارس
رئيس سازمان صنعت،‌ معدن و تجارت استان فارس در بخش ديگري از سخنان خود با اشاره به فراهم شدن زيرساخت هاي استقرار واحدهاي صنعتي در 62 شهرك صنعتي در اين استان گفت:‌ افزايش شمار شهرك هاي صنعتي در اين استان كافي است و وقت آن فرا رسيده است كه كيفيت بخشي به شهرك ها در دستور كار قرار گيرد.
وي گفت: ‌اين شهرك ها گاه با فشار سياسي، فضاسازي و يا به دنبال درخواست هاي مردمي ايجاد شده اند و در برخي از آنها در حالي كه زيرساخت ها فراهم شده است اما واحد توليدي مشاهده نمي كنيم.
همتي گفت:‌ بايد در اين وضعيت تجديد نظر، بررسي و بازار خوبي براي آنها مهيا سازيم و از ايجاد وضعيت نابهنجار در صنعت استان و شهرك هاي صنعتي جلوگيري كنيم.
وي با اشاره به تلاش هاي صورت گرفته براي بهره گيري صنايع فارس از تسهيلات و حمايت هاي دولت بيان داشت: ‌در سال 94، يك هزار و 120 ميليون دلار براي كمك به احيا و ساخت صنايع بزرگ استان از صندوق توسعه ملي اعتبار اختصاص يافت.
در اين آيين، شاپور قنبري كه پيش از اين مسئوليت هاي مختلفي از جمله مديرعاملي شركت شهرك هاي صنعتي استان كرمانشاه را برعهده داشت، به عنوان رئيس هيات مديره و مديرعامل جديد شركت شهرك هاي صنعتي استان فارس معرفي و از خدمات علي صداقت پور مدير عامل پيشين اين شركت تقدير شد.
2027 /6118

سرخط اخبار استان‌ها