حمله به اهداف تروریست ها در حومه های السویداء، حمص و دیر الزور سوریه

تهران- ایرنا- ارتش سوریه و متحدین این كشور امروز (یك شنبه) پایگاه ها و مقرهای گروه های تروریستی در حومه استان های السویدا، حمص و دیر الزور را هدف قرار داده و تجهیزات نظامی آنها را منهدم كردند.

به گزارش خبرگزاری رسمی سوریه (سانا)، منابع نظامی گزارش دادند كه نیروی هوایی ارتش سوریه مقرهای تروریست ها در حومه شرقی دیرالزور را هدف قرار دادند و تجهیزات و مهمات آنها را در دو روستای «المربعیه» و «الجفره» منهدم كردند.
براساس این گزارش، یگان های ارتش سوریه در منطقه العمال دیر الزور درگیری شدیدی با تروریست ها داشتند كه در نتیجه آن شماری از تروریست ها كشته و تعدادی نیز زخمی شدند و انبار مهمات آنها منهدم گردید.
همچنین یگان هایی از ارتش سوریه در حومه شمال شرقی السویدا گروه های تروریستی را زیر آتش سنگین حملات خود قرار دادند.
منابع نظامی ارتش سوریه گزارش دادند كه در حملات روستای «رحم الدوله» در السویداء خودروهای نظامی و مهمات تروریست ها تخریب شد.
گروه تروریستی داعش از برخی از روستاهای حومه شمال شرقی السویدا برای حمله به اهالی روستاهای مجاور استفاده می كند.
همچنین نیروهای سوری محل های تجمع و مقرهای گروه های تروریستی را در حمص مركز سوریه هدف حمله قرار دادند كه در این حملات تجهیزات تروریست ها منهدم شد.
ارتش سوریه از نخستین ساعت های بامداد شنبه حمله گسترده ای به مواضع و محل تجمع گروه های تروریستی در شهرك خان طومان در حومه جنوبی حلب آغاز كرده است.
نیروهای هشت گروه تروریستی جبهه النصره، احرارالشام، فیلق الشام، جندالشام، جندالاقصی، جیش الفتح، جیش النصر و لواء بدر روز جمعه با استفاده از افراد انتحاری و خودروهای بمب گذاری شده به مواضع ارتش سوریه در خان طومان و خالدیه یورش بردند و توانستند از فرصت ایجاد شده برای آتش بس استفاده كرده، به یكباره دو شهرك خان طومان و خالدیه در جنوب غرب حلب در شمال سوریه را به تصرف خود درآورند.
از جمعه شب و پس از تصرف خان طومان توسط تروریست ها، حمله هوایی به مواضع آنها از سوی پنج جنگنده روسی و چندین جنگنده - بمب افكن سوری آغاز شده و هم اكنون نیز ادامه دارد.
این حملات همچنان ادامه دارد و زمینه را تا رسیدن نیروهای پشتیبان، برای حمله گسترده ارتش سوریه به تروریست ها فراهم می كند.
تركیه در روزهای گذشته در یك حمایت پی پرده از تروریست ها، یك گذرگاه مخفی به طول 2 كیلومتر به جای گذرگاه باب السلامه برای ورود تجهیزات سنگین تروریست در مرز با سوریه گشوده است.
به گفته منابع آگاه، این گذرگاه از مرزهای تركیه تا روستای 'حواركلس' در 17 كیلومتری شمال شرق شهر اعزاز قرار دارد.
این اقدام تركیه به درخواست گروه های تروریستی لشكر سلطان مراد، احرارالشام، جبهه النصره و فیلق الشام از حكومت تركیه انجام و جایگزین گذرگاه باب السلامه شده است كه پیشتر حمایت تركیه از تروریست های موجود در حومه شمالی حلب از طریق آن صورت می گرفت.
خاورم**9366**1275

سرخط اخبار جهان