اشتیاق دانشگاه ملی مالزی برای همكاری با دانشگاه های ایران

كوالالامپور – ایرنا – معاون دانشگاه ملی مالزی از اشتیاق این دانشگاه برای همكاری بیشتر با دانشگاه های ایران در بخش های مختلف علمی خبر داد.

به گزارش ایرنا، 'رضا عتیق عبدالله' معاون دانشگاه ملی مالزی در حاشیه سمینار یك روزه 'افزایش همكاری های تحقیقاتی آموزش عالی ایران و مالزی' به خبرنگار خبرگزاری رسمی مالزی (برناما) گفت كه این دانشگاه تمایل دارد در حوزه علوم اجتماعی، فناوری نانو، الكترونیك، علوم پزشكی و مهندسی با دانشگاه های ایران همكاری كند.
این سمینار روز پنجشنبه در دانشگاه ملی مالزی و با حضور تعدادی از مقام های دانشگاهی ایران برگزار شد.
وی با اشاره به آغاز همكاری دانشگاه ملی مالزی با با دانشگاه های ایران در سال 2007 میلادی، گفت كه در این مدت از دانشگاه های مختلف ایران از جمله دانشگاه تهران، سازمان پژوهش های علمی و صنعتی ایران و پژوهشكده علوم انسانی و مطالعات فرهنگی دیدارهایی صورت گرفته است.
وی در ادامه از راه اندازی واحد زبان فارسی از ابتدای نیم فصل دوم سال تحصیلی جدید (شهریور ماه) در این دانشگاه خبر داد و این اقدام را نتیجه روابط خوب این دانشگاه با رایزنی علمی ایران در شرق آسیا عنوان كرد.
'رضا عتیق عبدالله' اعلام كرد كه این واحد درسی توسط كسانی كه هم اكنون در این دانشگاه مشغول به فعالیت هستند، تدریس می شود.
معاون دانشگاه ملی مالزی گفت كه این دانشگاه متعهد به كسب اطمینان از ارائه زبان فارسی در این دانشگاه همسطح دیگر دانشگاه های معتبر در جهان است.
'عباس قنبری باغستان' رایزن علمی ایران در شرق آسیا نیز از تعامل بیشتر دانشگاه های خصوصی و دولتی مالزی با دانشگاه های ایران استقبال كرد.
وی گفت: ما معرفی ظرفیت های تحقیقی در مركز آموزش عالی ایران، فرصت های همكاری و تعامل بیشتر و نزدیك تر دانشگاه های دو كشور را براساس دیپلماسی علمی آغاز كرده ایم.
آساق**241**1611

سرخط اخبار جهان