گوارديولا بدنبال پايان دادن به ناكامي هاي بايرن در نيمه نهايي ليگ قهرمانان اروپا

تهران- ايرنا- سرمربي تيم فوتبال بايرن مونيخ در ديدار برابر اتلتيكو مادريد تلاش مي كند، از سومين ناكامي بايرن در مرحله نيمه نهايي ليگ قهرمانان اروپا مقابل حريفان اسپانيايي جلوگيري كند.

به گزارش ايرنا از رويترز، روز سه شنبه بايرن مونيخ در ديدار برگشت از مرحله نيمه نهايي ليگ قهرمانان اروپا ميزبان اتلتيكو مادريد است. ديدار رفت با نتيجه يك بر صفر به سود اتلتيكو پايان يافت.
پپ گوارديولا وقتي در سال 2013 به بايرن پيوست، وارث قهرمان اروپا بود. ولي از آن زمان تاكنون، اين تيم در مرحله نيمه نهايي شكست هاي متوالي را متحمل شده است. آنها در سال 2014 از رئال مادريد و فصل گذشته از بارسلونا شكست خوردند.
اميد گوارديولا براي صعود به فينال ليگ قهرمانان اروپا بعد از شكست يك بر صفر در ديدار رفت كمرنگ شده است.
گوارديولا در پايان فصل بايرن مونيخ را به مقصد منچسترسيتي ترك مي كند و اين آخرين فرصت او براي فتح اروپا با اين تيم آلماني است. بايرن مونيخ تاكنون پنج بار قهرمان اروپا شده است و اولين جام قهرماني را با شكست اتلتيكو در فينال رقابتهاي 1974 تصاحب كرد.
گوارديولا در اين باره به خبرنگاران گفت: همه چيز تمام نشده است و ما هنوز فرصت داريم. اگر شكست بخوريم شما مي توانيد مرا بكشيد. ولي هنوز فرصت داريم.
ديه گو سيمئونه سرمربي اتلتيكو مادريد نيز معتقد است كه امكان صعود براي هردو تيم وجود دارد.
وي گفت: بازي در مونيخ به اين معناست كه هواداران بايرن از اين تيم حمايت مي كنند. اما ما هم فرصت گلزني خارج از خانه را داريم.
توماس مولر مهاجم بايرن مونيخ كه در ديدار شنبه برابر مونشن گلادباخ گلزني كرد و در انتظار چهارمين قهرماني متوالي بوندسليگا است، با تاكيد بر گلزني مقابل اتلتيكومادريد، گفت:‌ ما بايد سه شنبه آتش بازي راه بيندازيم.
حضور مولر در بايرن يكي از هشت تغيير در اين تيم بعد از بازي مقابل اتلتيكو است. بواتنگ نيز كه به علت مصدوميت از ماه ژانويه در ميادين حضور نداشته است، به بايرن بازگشته است.
آرين روبن كه به علت مصدوميت همسترينگ دو ماه از ميادين دور بوده است، گفت كه براي بازگشت به مسابقات مبارزه مي كند.
گوارديولا همچنين گفت كه نمي داند آيا فرانك ريبري براي اين بازي بهبود مي يابد يا خير.
وي كه باداشتوبر مدافع تيم را نيز در اختيار ندارد، گفت: ما هر كاري براي بازگشت ريبري انجام خواهيم داد.
شاگردان سيمئونه در شش بازي گذشته خود در ليگ اسپانيا پيروز شده اند و در چهار بازي متوالي دروازه خود را بسته نگه داشته اند. آنها بعد از پيروزي برابر رايووايكانو، با بارسلونا صدرنشين لاليگا هم امتياز هستند.
سيمئونه بعد از اين ديدار گفت:‌ بازي خيلي نزديكي بود. خواهيم ديد كه چه كسي از فرصت ها بيشترين استفاده را خواهد كرد.
ديه گو گودين مدافع مياني اتلتيكو از مصدوميت همسترينگ بهبود يافته است. همچنين يانيك فريرا براي بازي آماده است. تياگو مندس با وجود اينكه هنوز آ‌ماده بازي نيست، همراه تيم عازم مونيخ مي شود.
ورزشي**1210**1584