كشتي گيران آزادكار جوان ايران در تورنمنت باكو، دوم شدند

باكو - ايرنا - كشتي گيران آزادكارجوان ايران روز جمعه در رقابت هاي بين المللي جام فدراسيون كشتي آذربايجان با كسب سه مدال طلا، دو نقره و سه برنز با 64 امتياز مقام دوم اين رقابت ها را به خود اختصاص دادند.

علي رضا گودرزي آزادكار وزن 50 كيلوگرم كشورمان در فينال در برابر علي عباس رضازاده از جمهوري آذربايجان حاضر شد ولي نتوانست در اين مسابقه موفق شود و با امتياز 13 بر 11 مغلوب و به دريافت مدال نقره بسنده كرد.
پيمان بياباني عضو تيم ملي كشورمان در وزن 60 كيلوگرم در فينال گاديسا گريا از جمهوري آذربايجان را با امتياز 7 بر 0 شكست داد و به پيروزي درخشان دست يافت .
در اين وزن همچنين مهدي نيازي آزادكار كشورمان در رقابت براي كسب مدال برنز گئورگي پاسيكاشويلي از گرجستان را با امتياز 10 بر 0 شكست داد و صاحب مدال برنز شد.
در رقابت مرحله فينال كشتي گيران وزن 84 كيلوگرم كامران قاسم پور در برابر زائور برادزه حريف گرجستاني خود حاضر شد و با امتياز 11 بر 0 به پيروزي درخشان دست يافت و مدال طلاي اين فينال را از آن خود كرد .
همچنين اميررضا اميري آزادكار وزن 120 كيلوگرم ايران علي محمد آليخمواف را با امتياز 5 بر 0 شكست داد و سومين مدال طلا را نصيب كشورمان كرد.
با توجه به اين كه در رقابتهاي كشتي آزاد وزن 96 كيلوگرم درمجموع سه كشتي گير حضور داشتند، نتايج رقابتها در اين وزن قبل از ظهر امروز مشخص شده و بر اساس آن حسين شهبازي عضو تيم ملي كشورمان با كسب مقام دوم مدال نقره را از آن خود كرد.
همچنين در مسابقه كسب مدال برنز در وزن 55 كيلوگرم خيرالله قهرماني آزادكار كشورمان كنعان آقامالي اف از جمهوري آذربايجان را با نتيجه 14 بر 11 شكست داد.
در رقابت براي كسب مدال برنز در وزن 74 كيلوگرم نيز احمد بذري؛ نيكا كنتچادزه از گرجستان را با امتياز 9بر 1 شكست داد و صاحب مدال برنز شد.
مسابقات كشتي آزادجوانان روزجمعه و در آخرين روز تورنمنت بين المللي كشتي فرنگي و آزاد نوجوانان و جوانان جام فدراسيون كشتي آذربايجان با حضور 89 آزادكار جوان از 11 كشور برگزار شد.
در اين رقابتها تيم ملي كشتي آزاد جوانان جمهوري آذربايجان با 73 امتياز اول، تيم ملي گرجستان نيز با 64 امتياز سوم شدند.
خاورم **337**1565

سرخط اخبار جهان