۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۵،‏ ۱۲:۲۹
کد خبر: 82054258
۰ نفر
وزنه برداری قهرمانی آسیا/موسوی: از عملكردم راضی نیستم

تاشكند- ایرنا - دارنده مدال نقره پیكارهای وزنه برداری قهرمانی سال 2016 آسیا در تاشكند گفت: اولین حضور بین المللی خودم را در این مسابقات تجربه می كردم، ولی آنطوری كه می خواستم نتوانستم كار كنم و از عملكردم راضی نیستم.

سید ایوب موسوی روزجمعه در گفت وگو با خبرنگار اعزامی ایرنا افزود: با كسب مدال نقره آسیا توانستم جواب زحمات رئیس فدراسیون، سرمربی تیم ملی، مربیان و همچنین پدر و مادرم را بدهم و دل مردم ایران را شاد كنم. البته مردم كشورمان ارزش مدال طلا را دارند كه متاسفانه نتوانستم به این مهم دست یابم و امیدوارم در مسابقات آینده جبران كنم.
وی در مورد رقابت های قهرمانی آسیا در تاشكند نیز گفت: در این مسابقات مقداری از لحاظ فكری به دلیل تجربه نداشتم آماده نبودم و به خودباوری نرسیده بودم كه با وجود همه این مسائل توانستم مدال نقره بگیرم.
این وزنه بردار آبادانی تیم ملی با بیان اینكه با حضور در اولین تجربه بین المللی مقداری از فشار و استرس رقابت های بین المللی در من كاهش یافته است، تصریح كرد: اكنون برای حضور در بازی های المپیك ریو بسیار امیدوارم و حدود یك ماه دیگر باید در تورنمنت بین المللی جام فجر در تهران شركت كنم و سعی می كنم كه بهترین ركوردهای خودم را بزنم تا بتوانم یكی از اعضای تیم ملی در المپیك باشم.
وی ادامه داد: آرزوی همه ورزشكاران حضور در المپیك و قهرمانی در این رویداد بزرگ ورزشی است و امیدوارم در صورت حضور در ریو با كسب مدال خوشرنگ مردم ایران را شاد كنم.
وی درخصوص ضعف هایی فنی كه درمسابقات آسیایی تاشكند با آن مواجه بود نیز گفت: سعی دارم این نقطه ضعف ها را با تمرینات زیاد و با كمك سجاد انوشیروانی سرمربی تیم ملی برطرف كنم. در حركت یك ضرب زمانی كه نتوانستم وزنه 156 كیلوگرمی را بالای سرببرم این تصور را كردم كه همه فكر می كنند حركات دوم و سوم را نیز خراب می كنم اما اینگونه نبود چرا كه در حركت اول مقداری استرس داشتم و در حركات بعدی وزنه های خوبی را بالای سر بردم.
موسوی با قدردانی از زحمات مسئولان فدراسیون و همچنین سرمربی تیم ملی سجاد انوشیروانی برای آماده سازی ملی پوشان گفت: مربیان استان خوزستان رضا كاظمی نژاد وهمچنین اولین مربی من ولی غفاری در آبادان نیز زحمات زیادی برای من كشیدند تا من به این جایگاه برسم.
سیدایوب موسوی درنخستین تجربه بین المللی درپیكارهای قهرمانی آسیا روز گذشته درحركت یك ضرب با 158 كیلوگرم و در دو ضرب با 198 كیلوگرم و مجموع 356 كیلوگرم دو مدال نقره (دو ضرب و مجموع) را كسب كرد.
دراین دسته دنیس اولانوف دارنده مدال طلای جوانان آسیا از قزاقستان با مجموع 373 كیلوگرم تیم قزاقستان را صاحب سه مدال طلا كرد.
همچنین سو ینگ از چین و دارنده طلا و نقره جوانان جهان با مجموع 355 كیلوگرم سوم شد.
چهل و ششمین دوره رقابت های وزنه برداری قهرمانی سال 2016 آسیا از 5 تا 11 اردیبهشت در شهر تاشكند برگزار می شود.
همچنین از ساعت 18:30 امروز جمعه رقابت های دسته 94 كیلوگرم آغاز می شود كه علی هاشمی و رضا بیرالوند به روی تخته خواهند رفت.
ورزشی**1067**1724

سرخط اخبار ورزش