۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۵،‏ ۹:۲۴
کد خبر: 82053994
۰ نفر
نصب دستگاه جلوگیری از تكرار رای در شعب رای استان تهران

تهران- ایرنا- رئیس ستاد انتخابات استان تهران از استقرار دستگاه های جلوگیری از تكرار رای در شعب ویژه مرحله دوم انتخابات مجلس خبر داد و گفت كه با نصب این دستگاه ها در سه حوزه انتخابی استان تهران، از رای گیری دوباره افراد جلوگیری می كند.

سید شهاب الدین چاوشی روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: دستگاه های جلوگیری از تكرار رای در 978 شعبه رای برای برگزاری مرحله دوم انتخابات در استان نصب شده اند.
وی با اشاره به اینكه در هر شعب رای یك دستگاه هویت یاب وجود دارد تا مانع ریخته شدن رای دوباره شود گفت: كسانی كه در مرحله اول در این سه حوزه انتخابی استان تهران رای نداده باشند با شناسایی این دستگاه حق رای دادن را ندارند و عوامل اجرایی صندوق های رای از این اقدام ممانعت خواهند كرد.
رئیس ستاد انتخاباتی استان تهران از مجموع حوزه های انتخاباتی مجلس شورای اسلامی استان، شش نفر از داوطلبان سه حوزه انتخابی استان حد نصاب آرا را كسب نكرده و به مرحله دوم انتخابات كشیده شدند.
چاوشی افزود: از شش نفر رقیب انتخاباتی در سه حوزه انتخابی شهرستان های دماوند و فیروزكوه، رباط كریم و بهارستان و شهریار، قدس و ملارد سه نفر با كسب بیشترین آرا راهی مجلس شورای اسلامی خواهند شد.
چاوشی با بیان اینكه یك میلیون و 625 هزار نفر واجد شرایط رای دادن در این سه حوزه هستند گفت: زمان انتخابات تا ساعت 18 عصر ادامه خواهد داشت.
وی در مورد تمدید زمان انتخابات گفت: به شرایط حضور مردم در صندوق های رای دارد كه به حسب قانون وزیر كشور این اختیار را دارد كه زمان انتخابات را بنابه شرایط موجود تمدید و برای اجرا به استانداری و فرمانداری ابلاغ كند.
چاوشی با اشاره به اینكه در مرحله اول بیش از 60 درصد واجدین شرایط در این سه حوزه در انتخابات حضور داشتند افزود: با وجود اینكه مرحله دوم انتخابات نسبت به مرحله پیش از كاهش آرا برخوردار است ولی این احتمال وجود دارد كه شاهد مشاركتی بیش از پیش مردم در پای صندوق های رای باشیم.
معاون سیاسی استانداری تهران از تلاش های تمامی عوامل اجرایی و نظارتی، نیروی انتظامی، قوه قضایی حاضر در شعب رای و نیز از فرمانداران، بخشداران، رسانه های همگانی و مجریان قانون انتخابات تشكر كرد.
چاوشی با اشاره به اینكه رفتار اخلاقی نامزدهای انتخابی معرف شخصیت افراد است به رقبای انتخاباتی توصیه كرد: پس از پایان انتخابات و تعیین نماینده منتخب در هریك از سه حوزه انتخابی استان تهران داوطلبان رقابت را فراموش كرده و با رفاقت برای حل مشكلات حوزه انتخابیه خود به همدیگر كمك كنند.
تهرام/1699/1831