تاریخ سازی شمشیربازان/ ایران در جمع چهار تیم برتر دنیا قرار گرفت

تهران - ایرنا - تیم ملی شمشیربازی اسلحه سابر ایران در مرحله یك چهارم نهایی مسابقات قهرمانی جهان مقابل آمریكا تیم اول رنكینگ تیمی جهان پیروز شد و با صعود به نیمه نهایی برای نخستین بار در جمع چهار تیم برتر دنیا قرار گرفت.

به گزارش روز پنجشنبه پایگاه اطلاع رسانی فدراسیون شمشیربازی، تیم ملی شمشیربازی اسلحه سابر كه با غلبه بر فرانسه، تیم سوم رنكینگ جهانی برای نخستین بار در طول تاریخ در جمع هشت تیم برتر مسابقات قهرمانی جهان قرار گرفته بود، دیروز در این مرحله از مسابقات كه در برزیل جریان دارد، به مصاف آمریكا رفت و موفق شد این تیم را شكست دهد.
ملی پوشان شمشیربازی ایران در حالی با نتیجه 45 بر 40 آمریكا را شكست دادند كه این تیم در رنكینگ تیمی جهان رده نخست را در اختیار دارد. با كسب این پیروزی تیم ملی شمشیربازی اسلحه سابر ایران برای نخستین بار در طول تاریخ ضمن صعود به مرحله نیمه نهایی مسابقات قهرمانی جهان به جمع چهار تیم برتر دنیا راه یافت.
مجتبی عابدینی، علی پاكدامن و فرزاد باهر ارسباران كه تركیب تیم ملی شمشیربازی ایران را در مسابقات قهرمانی جهان تشكیل می دهد تا ساعتی دیگر با هدایت پیمان فخری در مرحله نیمه نهایی و برای صعود به فینال به مصاف مجارستان می روند. مجارستان با شكست آلمان راهی مرحله نیمه نهایی شده است.
تیم ملی شمشیربازی اسلحه سابر ایران همچنین روز گذشته - چهارشنبه - با پیروزی برابر تیم مدعی فرانسه برای نخستین بار در طول تاریخ در جمع هشت تیم برتر مسابقات قهرمانی جهان قرار گرفت تا روند موفقیت های شمشیربازان این تیم در سطح جهان ادامه داشته باشد.
تیم ملی اسلحه سابر ایران كه با تركیب مجتبی عابدینی، علی پاكدامن و فرزاد باهر ارسباران در این رقابت ها شركت كرده است به دلیل در اختیار داشتن جایگاهی بالا در رنكینگ جهانی در جدول 32 تیمی این مسابقات با قرعه استراحت روبرو شد و به طور مستقیم به جدول 16 تیمی صعود كرد.
ملی پوشان شمشیربازی اسلحه سابر كه با هدایت پیمان فخری در رقابت های قهرمانی جهان شركت كرده اند، در این مرحله از مسابقات مقابل فرانسه به میدان رفتند و موفق شدند این تیم مدعی را با نتیجه ٤٥ بر ٤١ شكست دهند. فرانسوی ها در حالی مغلوب ملی پوشان ایران شدند كه در دوره پیشین مسابقات قهرمانی جهان به عنوان سوم دست یافته بودند.
شمشیربازان اسلحه سابر ایران چندی پیش نیز با عملكرد موفق در مسابقات كره جنوبی برای نخستین بار در طول تاریخ توسط مجتبی عابدینی و علی پاكدامن صاحب دو سهمیه المپیك شدند.
بازی های المپیك 2016 برزیل در رشته شمشیربازی بدون برگزاری رقابت های تیمی اسلحه سابر مردان و اسلحه فلوره بانوان پیگیری خواهد شد.
ورزشی**1210**1545

سرخط اخبار ورزش