هشت هزارنفر براي اشتغال درنيروگاه اتمي بوشهر مهارتهاي آموزشي را فرامي گيرند

بوشهر- ايرنا- معاون توسعه مديريت و منابع انساني استانداري بوشهر گفت: در اجراي تفاهم نامه امضا شده ميان سازمانهاي آموزش فني و حرفه اي و انرژي اتمي كشور در مدت چهار سال هشت هزار نفر براي اشتغال در نيروگاه اتمي بوشهر آموزشهاي مهارتي را فرا مي گيرند.

به گزارش ايرنا، به نقل از روابط عمومي استانداري بوشهر سعيد زرين فر درنشست با رئيس و كاركنان بهره‌ برداري نيروگاه اتمي بوشهر افزود: براي تامين نيروهاي كار ماهر و بهبود محيط كسب وكار در استان بوشهر توافقهاي مهمي منعقد شده است.
وي اضافه كرد: آموزش اين تعداد نيروي كار با مشاركت و استانداردهاي مركز آموزش نيروگاه اتمي بوشهر بر فرهنگ كار و بهبود وضعيت كسب و كار در اين استان موثر است.
معاون توسعه مديريت و منابع انساني استانداري بوشهر بر رعايت استانداردها از سوي نيروگاه اتمي بوشهر به عنوان الگوي بهبود وضعيت محيط كسب و كار ياد كرد و افزود: براي توسعه صنايع، مشاركت مردم مهم و اجتناب‌ ناپذير است به همين دليل امروز مردم به نيروگاه اتمي به عنوان يك فرصت و ظرفيت ملي افتخار مي ‌كنند.
زرين ‌فر با تاكيد بر آشنايي مردم با ظرفيت‌هاي نيروگاه اتمي بوشهر ادامه داد: مردم بايد با مجموعه و ظرفيت موجود نيروگاه اتمي بوشهر آشنا شوند چون معرفي نيروگاه اتمي بوشهر سبب افزايش سرمايه اجتماعي و اعتماد مردم مي‌شود.
معاون توسعه مديريت و منابع انساني استانداري بوشهر با اشاره به اينكه اين استان ميزبان 2 ظرفيت ملي در نيروگاه اتمي و پارس جنوبي است بيان كرد: در مجموعه فرهنگي دبيرستان سعادت به منظور تقويت پايگاه مردمي نيروگاه اتمي بوشهر يكي از غرفه‌هاي اين مجموعه تاريخي به نيروگاه اتمي بوشهر اختصاص مي يابد.
وي برگزاري همايشهاي همگاني از سوي نيروگاه اتمي بوشهر را به عنوان يكي از رسالت‌هاي اجتماعي اين نيروگاه در ارتباط با جامعه پيراموني عنوان كرد.
زرين فر گفت: افزايش اعتماد اجتماعي و توانمند سازي منطقه‌اي در استانها و تمركز زدايي از امكانات از مهمترين مولفه‌هاي نامگذاري امسال به عنوان اقتصاد مقاومتي و اقدام و عمل از سوي رهبر معظم انقلاب اسلامي است.
وي با تاكيد بر توسعه تكنولوژي و صنايع مدرن و دانش بنيان گفت: نيروگاه اتمي بوشهر مي‌ تواند به عنوان صنايع بالادستي توليد راديو داروها در پزشكي هسته‌اي در استان بوشهر عمل كند كه تلاش مي شود دراين زمينه در فازهاي بعدي نيروگاه اتمي با مشاركت بخش خصوصي فعال شود.
سعيد زرين‌ نيروگاه اتمي بوشهر را به عنوان يك ظرفيت ملي و استاني عنوان كرد و گفت: علاوه بر توليد برق به وسيله نيروگاه اتمي بوشهر، بومي شدن تكنولوژي هسته‌اي از سوي متخصصان ايراني بزرگترين افتخار و سربلندي براي ماست.
وي با اشاره به اينكه در بعد اجتماعي از ابتداي دهه 50 تاكنون نيروگاه اتمي بوشهر بخشي از فرهنگ و گفتمان غالب مردم استان بوشهر است افزود: صنايع نوين هرچه قدر با فكر و زندگي مردم ارتباط داشته باشد بدون شك بر زندگي آنها تاثير مي گذارد به گونه‌اي كه امروز مردم به وجود متخصصان و دانشمندان هسته‌اي افتخار مي‌ كنند.
6047/6043