كاروان ورزشی ایران در 10گروه به المپیك ریو اعزام می شود/ جایزه كفش طلا برای قهرمانان

تهران- ایرنا- رئیس كمیته ملی المپیك گفت: كاروان ورزشی ایران در 10 گروه به ریو اعزام می شوند كه نخستین گروه كادر فنی و سرپرست كاروان و آخرین آن تیم كشتی آزاد است.

به گزارش ایرنا، كیومرث هاشمی امروز (سه شنبه) در مراسم امضای تفاهم نامه كمیته ملی المپیك با گروه صنعتی ملی در محل این كمیته گفت: این تفاهمنامه در 100 روز مانده به آغاز بازی های المپیك 2016 ریو در راستای حمایت از كاروان ورزشی اعزامی به سی و یكمین دوره بازی های المپیك صورت می گیرد.
وی قبل از امضای این تفاهمنامه به آخرین وضعیت كسب سهمیه كاروان ایران اشاره كرد و گفت: آخرین كسب سهمیه در تیرماه انجام می شود كه متعلق به تیراندازی با كمان است و در آنجا نتیجه نهایی كسب سهمیه ها مشخص می شود. در حال حاضر 43 سهمیه كسب كرده ایم.
هاشمی درباره نحوه اعزام كاروان ایران در 10 گروه به ریو گفت: اولین گروه اعزامی به ریو كادر فنی و سرپرست اعزامی است كه 30 تیرماه عازم ریو می شود و پس از آن تیراندازی و روئینگ، تیراندازی با كمان، تیم رسانه ای، بوكس، تنیس روی میز، دوچرخه سواری ،جودو، كشتی فرنگی و تكواندو، وزنه برداری و دو و میدانی راهی این شهر می شوند،كشتی آزاد آخرین گروه اعزامی كاروان ایران به ریو خواهد بود.
رییس كمیته ملی المپیك درباره امضای تفاهمنامه با گروه صنعتی ملی گفت: هدف از این اقدام استفاده از صنعت داخلی است و نگاه این گروه این است كه سهم خودشان را در مدال آوری به ورزش اهدا كنند. از این مجموعه تشكر می كنم كه به كمك قهرمانان كشورمان آمده اند.
در ادامه منوچهر صالحی مدیر گروه صنعتی ملی،گفت: به دارندگان مدال طلا ریو المپیك 2016 یك جفت كفش طلا به وزن یك كیلو گرم اهدا خواهد شد كه ارزش آن بین 80 تا 100 میلیون تومان است. این كفش طلا شهریورماه در مراسمی به برندگان مدال طلای المپیك اهدا می شود.
ورزشی 9250 ** 2024** 1701

سرخط اخبار ورزش