ضريب اشغال تخت در تنها بيمارستان  گچساران 70درصد است

گچساران - ايرنا - مدير شبكه بهداشت و دررمان گچساران گفت: ضريب اشغال تخت در اين بيمارستان 187تختخوابي 70درصد بوده كه اين مهم بيانگر مراجعه بالاي بيماران به اين بيمارستان است.

به گزارش خبرنگار ايرنا، ستار اسد پور روز دوشنبه در آيين عيادت از بيماران بيمارستان شهيد رجايي در گفت و گوي اختصاصي با خبرنگار ايرنا افزود: در سال هاي اخير با توجه به توسعه خدمات درماني و پزشكي به بيماران، و افزايش حجم مراجعه به اين بيمارستان ، اعزام بيماران گچساراني به استان ها و شهرستان هاي همجوار بيش از 60 درصد كاهش يافته است.
وي بيان كرد: ماهانه بيش از 11 هزار بيمار به اوژانس و درمانگاه اين شهرستان مراجعه مي كنند كه از اين تعداد 500 تا 800 نفر بستري مي شوند.
اسد پور با اشاره به وجود بخش هاي تخصصي جراحي، داخلي، زنان و زايمان، اطفال و قلب و مغز واعصاب در بيمارستان شهيد رجايي گچساران گفت: ماهانه بيش از 50 بيمار از اين شهرستان به استان هاي همجوار اعزام مي شوند اميدواريم با افتتاح ام آر آي اين تعداد به 20 نفر برسد.
وي با تاكيد بر افزايش سطح خدمات اين بيمارستان گفت: بيش از 700 نفر در بيمارستان شهيد رجايي اين شهرستان كار خدمات پزشكي به بيماران را در شبانه روز ارائه مي دهند.
اسدپور تصريح كرد: 50 پزشك متخصص و 11 پزشك عمومي در بيمارستان شهيد رجايي
در رشته هاي تخصصي جراحي عمومي، توانبخشي، بيهوشي، زنان و زايمان، داخلي، اطفال، چشم پزشكي، گوش و حلق و بيني، ارتوپدي، قلب و عروق، راديولوژي، جراحي مغز و اعصاب، روانپزشكي، عفوني، پاتولوژي ، طب اورژانس و راديوتراپي خدمات لازم را به مردم ارائه مي دهند.
اسد پور با اشاره به جمعيت 120 هزار نفري شهرستان گچساران تصريح كرد: هم اكنون مشكل خاصي از نظر كادر درماني در بيمارستان گچساران وجود ندارد اما با توجه به حجم مراجعان، بايد كادر پزشكي و تجهيزات درماني اين مركز براي ارائه خدمات بهتر و مناسب تر در آينده، تقويت شود.
مدير شبكه بهداشت و درمان گچساران به همراه جمعي از معاونان و پزشكان از بيماران بيمارستان شهيد رجايي اين شهرستان به مناسبت هفته سلامت عيادت كردند.
6162/2082