۶ اردیبهشت ۱۳۹۵،‏ ۱۷:۰۰
کد خبر: 82049229
۰ نفر
گودرزی: داشتن ایفمارك روزی یك آرزو بود

تهران - ایرنا - وزیر ورزش و جوانان، گفت: داشتن موسسات علمی همچون ایفمارك روزی در ورزش ایران یك آرزو بود.

محمود گودرزی در مراسم افتتاح مركز ارزیابی های پزشكی و بازتوانی فوتبال ایران (ایفمارك)، گفت: ورزش ایران در آستانه ورود به علم و دست یافته های علمی است. مركزی كه امروز در فوتبال ایران راه افتاد، روزی آرزوی ورزش بود.
وی ادامه داد: درست 20 سال قبل اگر یك تیم را می خواستیم با مبانی علمی آشنا كنیم، كار سختی در پیش رو داشتیم اما امروز با توسعه فرهنگ كار؛ بسیار ساده شده است.
وزیر ورزش و جوانان، گفت: امروز علاوه بر این مركز شاهد برپایی آكادمی های مختلف در كشور هستیم و این نشان از پیشرفت در كشور است. وجود این مراكز به ورزش پاك كمك می كند و زمانی كه ورزشكار برای انجام آزمایش های خود به این مراكز مراجعه می كند، خود را از هر آلودگی پاك می كند.
وی ادامه داد: وجود این مراكز هم جنبه علمی دارد و هم فرهنگی و باید به هیات رئیسه فدراسیون فوتبال راه اندازی این مركز را تبریك بگویم.
گودرزی با اشاره به نشست امروزش با هیات رئیسه فدراسیون فوتبال، گفت: باور رئیس فدراسیون فوتبال این است كه ایفمارك فقط به فوتبال كشور كمك نخواهد كرد و سایر رشته ها را نیز زیر نظر می گیرد.
وی افزود: در شروع سال 95 با مشكلات مالی روبه رو بودیم، اما در تلاش هستیم كه مشكلات مالی خود را برطرف كنیم. فدراسیون فوتبال برای راه اندازی این مركز بیش از 100 میلیارد ریال هزینه كرده است.
ورزشی **9118**9144**1379

سرخط اخبار ورزش