تشكیل گروه كاری ویژه برای تضمین اجرای لغو تحریم ها/ حل و فصل مشكلات با تمركز بیشتر بر روی مباحث اجرایی

تهران- ایرنا- عضو تیم مذاكره كننده هسته ای كشورمان در یادداشتی از تشكیل یك گروه كاری ویژه برای تضمین اجرای لغو تحریم ها خبر داد و نوشت: در همین راستا محمدجواد ظریف نیمه شب امشب (شنبه) بوقت تهران نیز برای پیگیری حل مشكلات فرارو با جان كری در نیویورك ملاقات خواهد كرد.

به گزارش ایرنا، «حمید بعیدی نژاد» در یادداشت خود در كانال تلگرام آورده است: جلسه كمیسیون مشترك میان جمهوری اسلامی ایران و كشورهای 1+5 طی روزهای پنجشنبه و جمعه در سطح كارشناسی و معاونین سیاسی در وین برگزار گردید.
وی افزود: اعضای كمیسیون، مسائل هسته ای و موضوع لغو تحریم ها را مورد بررسی و ارزیابی قرار دادند. با توجه به مشكلاتی كه درخصوص نقل و انتقالات بانكی و ارزی میان بانكهای ایرانی و بانكهای بزرگ اروپایی وجود دارد كمیسیون وقت زیادی را در سطح كارشناسی و معاونین به این موضوع اختصاص داد.
بعیدی نژاد ادامه داد: در همین چارچوب و پیرو جلسه محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه كشورمان در سه روز قبل راههای متنوعی برای حل این مشكلات مورد بحث قرار گرفت.
به گفته بعیدی نژاد، برای پیگیری موثرتر حل مشكلات، طرفها تفاهم نمودند كه یك گروه كاری ویژه برای تضمین اجرای لغو تحریمها تشكیل دهند كه بتواند با تمركز بیشتر بر روی مباحث اجرایی، مشكلات فراروی ایران را حل و فصل كنند. وزیر امور خارجه كشورمان نیمه شب امشب بوقت تهران نیز برای پیگیری حل مشكلات فرارو با جان كری در نیویورك ملاقات خواهند كرد.
وی تصریح كرد: یكی از موضوعاتی كه در حاشیه جلسه امروز (جمعه) كمیسیون نهایی گردید امضای قرارداد میان سازمان انرژی اتمی ایران و شركتهای آمریكایی برای فروش 32 تُن آب سنگین بود، معامله ای كه به دلیل حساسیت ماده هسته ای آب سنگین فروش آن از سوی ایران غیر ممكن تلقی می شد.
شبد**1953** 3404