۲۹ فروردین ۱۳۹۵،‏ ۱۱:۱۰
کد خبر: 82038370
۰ نفر
معاون وزير ورزش: نبايد اجازه داد ورزش سياسي شود

تهران - ايرنا - معاون فرهنگي، آموزشي و پژوهشي وزير ورزش و جوانان گفت: نبايد اجازه داد ورزش سياسي شود و فضاي ورزش را تحت الشعاع خود قرار دهد.

«عبدالحميد احمدي» روز يكشنبه در نشست تخصصي روز جهاني ورزش براي توسعه و صلح در آكادمي ملي المپيك گفت: ورزش مي تواند زمينه توسعه و سلامت جسمي و روحي افراد را فراهم كند و با سلامتي جسمي و روحي افراد، بدون ترديد جامعه نيز به سمت توسعه پيش خواهد رفت.
وي افزود: همه كساني كه در امر ورزش مسئوليت دارند بايد متوجه جايگاه و نقش مهم ورزش باشند و آن را از هرگونه آلودگي دور نگاه دارند، زيرا ورزش مروج رشد و توسعه اخلاق و سلامت جامعه است.
معاون وزير ورزش و جوانان با بيان اينكه «امروز در نقاط مختلف جهان صلح هدف تهديدهاي جدي قرار دارد»، گفت: مي توان از طريق ورزش و ترويج آن بين ملت ها، به تداوم و توسعه صلح كمك كرد.
احمدي گفت: متاسفانه امروز شاهد هستيم كه سياست در عرصه هاي مختلف ورزشي دخالت دارد و اين تهديدي است كه بايد به مقابله با آن پرداخت.
اين نشست امروز با حضور محمود گودرزي وزير ورزش و جوانان، غلامرضا شعباني بهار، رباب شهريان، عبدالحميد احمدي معاونين وزير ورزش، رئيس دفتر منطقه اي يونسكو در تهران و برخي از روساي فدراسيون هاي ورزشي در آكادمي ملي المپيك برگزار شد.
در نشست تخصصي روز جهاني ورزش براي توسعه و صلح روز يكشنبه همچنين از نسخه فارسي منشور تربيت بدني يونسكو و طرح بين المللي محيط زيستي برزيل تا برزيل در راستاي حمايت از «اسبچه خزري» و اينفوگرافي اهداف توسعه پايدار سازمان ملل متحد با حضور ورزير ورزش و جوانان رونمايي شد.
ورزشي 9250 ** 2024**1545

سرخط اخبار ورزش