لوريس چكناواريان نمايشگاه نقاشي برپا كرد

تهران- ايرنا- نمايشگاه 50 تابلو نقاشي با تكنيك اكريليك با عنوان موسيقي روي بوم لوريس چكناواريان آهنگساز و رهبر اركستر از دوشنبه 30 فروردين ماه جاري در نگارخانه استاد مميز خانه هنرمندان ايران گشايش مي يابد.

به گزارش خبرنگار هنرهاي تجسمي ايرنا، چكناواريان روز شنبه در نشست خبري اين نمايشگاه گفت: هنرها همه به هم وابسته بوده و از يك خانواده هستند و در نمايشگاه نقاشي ام صداهايي را كه در ذهنم بوده تبديل به رنگ آميزي كرده ام.
وي گفت: همه هنرها به هم وابسته هستند و نيازي نيست تخصصي براي همه رشته ها داشته باشيد، اگر يك هنر را حرفه اي بلد باشيد مي توانيد بين ساير هنرها ارتباط برقرار كنيد.
اين آهنگساز ادامه داد: در نمايشگاه نقاشي با عنوان موسيقي روي بوم سعي كرده ام صداهايي را كه در ذهنم از موسيقي است را به تصوير بكشم و رنگ آميزي كنم و تا كنون 100 تابلوي نقاشي از موسيقي را روي بوم به تصوير كشيده ام.
وي افزود:در اين نمايشگاه 50 تابلو با تكنيك اكريليك در اندازه هاي يك در يك و نيم به نمايش در آمده و صفحه هايي را كه تا كنون ضبط كرده ام نقاشي كرده ام.
چكناواريان بيان داشت: از كودكي علاقه خاصي به رنگ ها داشتم و سال ها تحت تاثير نقاشي بودم و گفتم همان گونه كه رنگ ها را به صدا در مي آوريم صداها را مي توان به رنگ در آورد.
وي گفت: زندگي براي خنده است و گريه هم هست اما من سعي مي كنم قسمت خوش و قشنگ زندگي را نشان دهم.
نمايشگاه نقاشي ‌هاي لوريس چكناواريان با نمايش فيلم از اين هنرمند دوشنبه 30 فروردين ساعت 17 در نگارخانه استاد مميز خانه‌ هنرمندان ايران افتتاح و تا 5 ارديبهشت ماه ادامه دارد.
فراهنگ**9338**1569

سرخط اخبار فرهنگ