گسترش روابط با ایران از تاكیدات رئیس جمهوری آذربایجان است

رشت - ایرنا - سركنسول جمهوری آذربایجان در تبریز در پایان مأموریت شش ساله‌اش در ایران در دیدار با استاندار گیلان و خداحافظی با او گفت: گسترش روابط با جمهوری اسلامی ایران از تأكیدات رئیس جمهوری آذربایجان به وزارت خارجه است.

به گزارش روابط عمومی استانداری گیلان به ایرنا، علی علیزاده روز چهارشنبه در این دیدار، با بیان اینكه استان گیلان برای جمهوری آذربایجان دارای اهمیت ویژه‌ای است، از تلاش‌های استاندار گیلان برای گسترش این روابط تشكر كرد.
وی با اشاره به اینكه سال قبل سفر استاندار گیلان به باكو موفق بوده ، گفت : استاندار گیلان تلاش‌های زیادی برای افزایش ارتباطات دو كشور انجام داده است.
وی با اشاره به برداشته شدن تحریم‌ها پس از برجام گفت : گسترش روابط با ایران از تأكیدات رئیس جمهور آذربایجان به وزارت خارجه است.
محمدعلی نجفی استاندار گیلان نیز در این دیدار از فعالیت‌های دیپلماتیك علیزاده در خصوص تحقق روابط دوجانبه‌ بین ایران و آذربایجان قدردانی كرد.
وی با اشاره به فعال شدن كمیسیون اقتصادی دو كشور پس از 10 سال گفت: روابط دو كشور همسایه در دولت تدبیر و امید، رو به گسترش بوده است.
نجفی دیدارهای متعدد رئیسان جمهوری دو كشور را نشان دهنده‌ عزم مشترك برای ارتقای روابط دوجانبه دانست و ادامه داد: تكمیل راه آهن رشت - قزوین به آستارا و اتصال راه آهن دو كشور، از مهم‌ترین برنامه‌هایی است كه در این زمینه كمك اساسی می‌كند.
جمهوری آذربایجان بزرگترین كشور قفقاز و در گذرگاه اروپا و آسیای شمال غربی و در كنار دریای خزر بوده و پایتخت آن باكو است.
كشورهای ایران در جنوب، ارمنستان و تركیه در غرب، گرجستان در شمال غربی و روسیه در شمال آذربایجان قرار دارند. همچنین این كشور دارای مرز آبی با كشورهای تركمنستان ، قزاقستان روسیه و ایران در كناره دریای خزر است.
7296/6070/

سرخط اخبار استان‌ها