آمریكا برای جلوگیری از پیشروی نیروهای سوریه به حلب به تقلا افتاده است

مسكو - ایرنا - در حالی كه ارتش سوریه برای ضربه نهایی و مرگبار به تروریست های ضدسوری در حلب و آزادسازی این شهر آماده می شود، آمریكا كه نقشه های خود را شكست خورده می بیند، به تلاش های دیپلماتیك برای جلوگیری از این حمله دست زده و از روسیه برای اجرای این نقشه خود درخواست كمك كرد

به گزارش خبرگزاری روسی اینترفاكس، «سامانتا پاور» نماینده دائمی آمریكا در سازمان ملل در جمع خبرنگاران پس از نشست شورای امنیت ویژه بررسی اوضاع سوریه، از روسیه خواست تا بر «بشار اسد» رئیس جمهوری سوریه برای توقف پیشروی نیروهای سوری به سوی حلب فشار آورد.
مقام آمریكایی هشدار داد كه عملیات نیروهای سوریه برای تصرف حلب بر مذاكرات سوری كه امروز در ژنو از سرگرفته شده است تاثیر منفی خواهد گذاشت.
«پاور» مدعی شد كه حمله نیروهای سوریه به حلب برای ساكنان این منطقه مخرب و زیان بار خواهد بود و روند حل و فصل مسایل سوریه و آتش بس در این كشور را با مشكل مواجه می كند.
آمریكا در پنج سال بحران سوریه كارنامه سیاهی در حمایت از گروه های تروریستی در این كشور دارد كه به بهانه دفاع از دمكراسی و آزادی های فردی در سوریه انجام می گیرد.
این حمایت كاخ سفید از گروه های تروریستی همچون جبهه النصره و جیش الفتح و حتی داعش بر هیچ كس پوشیده نیست و سازمان های اطلاعاتی آمریكا هر سال صدها میلیون دلار از وجوه مالیات دهندگان آمریكایی را صرف حمایت از گروه های تروریستی ضدتروریستی می كند و این گروه ها را معارضان میانه رو می خواند.
در راستای این سیاست ضدسوری كشورهای متحد امریكا در منطقه ازجمله عربستان سعودی هم به گروه های تروریستی ضدسوری كمك های مادی و تسلیحاتی می كنند.
در ماههای اخیر ارتش سوریه با پشتیبانی هوایی روسیه ضربات مرگباری به گروه های تروریستی مورد حمایت غرب وارد كرده و چندین شهر و بخش ازجمله تدمر و القریتین را از اشغال تروریست ها ازاد كرده است.
به گزارش رسانه ها، ارتش سوریه برای حمله بزرگ به حلب و بیرون راندن تروریست های ضدسوری از دومین شهر بزرگ این كشور اماده می شود.
رسانه های روسی به تازگی در این رابطه به نقل از نخست وزیر سوریه از برنامه عملیات مشترك ارتش این كشور با نیروی هوافضای روسیه برای آزادسازی شهر حلب از اشغال تروریست ها خبر دادند.
رسانه های روسی از جمله خبرگزاری ایتارتاس و بخش اخبار انلاین روزنامه روسی كامرسانت روزیكشنبه نوشتند: «وائل الخلقی» نخست وزیر سوریه در دیدار با هیات پارلمانی (متشكل از سرگئی گاوریلوف و آلكساندر یوشنكو از دوما و دیمیتری سابلین از شورای فدراسیون روسیه) اعلام كرد كه نیروی هوافضای این كشور و نظامیان سوری عملیات مشتركی را با هدف آزادسازی شهر حلب تدارك می بینند.
وی افزود: همراه شركای روس برای اجرای عملیات مشترك آزادسازی حلب و محاصره تمام گروه های مسلح غیرقانونی كه به موافقت نامه آتش بس نپیوسته اند، آماده می شویم.
نخست وزیر سوریه گفت: بر این باوریم كه این عملیات با موفقیت اجرا می شود و به سوی دیرالزور پیشروی می كنیم.
بر اساس گزارش رسانه های روسی، همه نشانه ها حاكی از این است كه عملیات اصلی و بزرگ آزادسازی كامل حلب دومین شهر بزرگ سوریه از اشغال تروریست های ضدسوری به زودی آغاز خواهد شد.
ستون های جدید و تازه نفسی از نیروها، سلاح و تسلیحات سنگین ارتش سوریه كه برخی از آنها برای اولین بار است مورد استفاده قرار می گیرد، وارد جبهه حلب شده و نیروهای ارتش و مردمی در فاصله كمتر از 25 كیلومتری جنوب شرق این شهر اردو زده و آماده عملیات شده اند.
همچنین یگانی از نیروها و تجهیزات ارتش سوریه در بخشی از شهر حلب در پایگاه المهلب مشرف بر منطقه بنی زید یكی از اردوگاه های مهم تروریست های تكفیری، استقرار یافته است.
براساس گزارش ها، بمب افكن های روسی نیز بدون وقفه اطراف حلب، پایگاه ها و اردوگاه های گروه های تروریستی را بمباران می كنند كه طی این حملات اصلی ترین اردوگاه تروریست ها در خاك سوریه با نام الشیخ سلیمان به طور كامل منهدم شد.
اروپام*391*1517