فاز اول مرمت بازار بزرگ كرمان تا پايان فروردين به اتمام مي‌ رسد

كرمان - ايرنا - شهردار كرمان گفت: با اجراي عمليات نماچيني و برچيني، فاز اول مرمت بازار بزرگ كرمان تا پايان فروردين ماه به اتمام مي رسد.

به گزارش روز چهارشنبه روابط عمومي شهرداري كرمان علي بابايي افزود: بهسازي قسمت بازار اختياري تقريبا تمام شده است و با نصب پنج درب باقي‌مانده، تا پايان فروردين ماه جاري كار به ‌طور كامل به پايان مي‌رسد.
وي با اشاره به تعطيلي كار بازسازي بازار بزرگ كرمان از 16 اسفندماه گذشته به پيشنهاد كسبه تصريح كرد: سرويس هاي بهداشتي بافت قديم نيز بهسازي شد.
شهردار كرمان با اشاره به اجراي عمليات كف سازي بازار در سال گذشته گفت: اين اقدام علاوه بر زيبايي بازار تاريخي كرمان، رضايت كسبه و شهروندان را به همراه داشته است.
بازار كرمان كه به بازار گنجعليخان نيز شناخته مي‌شود از بناهاي عصر صفويه و يكي از مهمترين مراكز تاريخي و همچنين تجاري كرمان است و طولاني‌ترين راسته بازار ايران محسوب مي‌شود.
هر بخش از بازار كرمان در زمان يكي از فرمانروايان اين شهر ساخته شده است كه در مقايسه با ديگر بازارهاي ايران معماري متنوع و بي نظيري دارد و تركيبي از هنر دوره‌هاي مختلف است و در هر يك از اين بازارها بناهايي چون مسجد و حمام نيز وجود دارد.
عمليات مرمت و بازسازي بازار كرمان با پيگيري استاندار كرمان و همكاري دستگاه هاي مختلف آغاز شد.
7437/3028