میانگین سرانه فضای ورزشی تا پایان دولت یازدهم به 80 سانتی مترمربع می رسد

قم- ایرنا- وزیر ورزش و جوانان گفت: تا پایان دولت یازدهم میانگین سرانه فضای ورزشی كشور به 80 سانتی متر مربع می رسد گرچه با وجود محدودیت های اعتباری در حوزه اعتبارات عمرانی با مشكل جدی روبرو هستیم اما امید است بتوانیم با رفع موانع اقتصادی به این مهم دست یابیم.

به گزارش ایرنا، محمود گودرزی عصر سه شنبه در آئین افتتاح استخر سرپوشیده خلیج فارس پردیس فارابی قم دانشگاه تهران بیان داشت: در حالی كه در قانون برنامه چهارم توسعه كشور پیش بینی شده بود میانگین سرانه فضای ورزشی یك متر مربع باشد، اكنون در پایان برنامه پنجم توسعه میانگین سرانه فضای ورزشی در كشور 73 سانتیمتر است.
وی اظهار داشت: با توجه به این كه هنگام تحویل دولت یازدهم میانگین سرانه فضای ورزشی كشور حدود 62 سانتیمتر بود این رقم را تا پایان دولت ارتقا می دهیم.
وزیر ورزش و جوانان ادامه داد: در این بین استان هایی داریم كه سرانه آن ها زیر میانگین كشوری است ، مثلا استان تهران با 33 سانتی متر مربع پایین ترین سرانه فضای ورزشی را دارد این در حالی است كه برخی گمان می كنند در ظاهر تهران جزء بخش های برخوردار كشور است ولی در حوزه ورزش از میانگین بسیار پایینی برخوردار و از استان های محروم است.
وی بااشاره به این كه سرانه فضای ورزشی قم نیز مطلوب نیست گفت: سرانه فضای ورزشی این استان 43 سانتیمتر مربع است و این در حالی می باشد كه سه سانتی متر مربع ظرف یك و نیم سال اخیر به سرانه استان قم اضافه شده است.
وی در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینكه دانشگاه تهران از سرانه قابل قبولی به خصوص در دانشكده تربیت بدنی كه بیش از دو مترمربع فضای سرانه ورزشی دارد برخوردار می باشد گفت: دانشجویان باید از امكانات ورزشی كه در اختیار دارند حداكثر بهره را ببرند.
وی درعین حال گفت: دانشگاه ها در مقایسه با استانداردهایی كه در سایر بخش های جامعه وجود دارد از كیفیت های مطلوب و بالاتر ورزشی برخوردار هستند.
استخر خلیج فارس در محوطه سایت توسعه پردیس فارابی قم واقع شده است و برای احداث آن 40 میلیارد ریال هزینه شده است.
این استخر در مدت زمان 18 ماه ساخته شده است و دارای ابعاد 12 در 25 متر مربع می باشد.
7408/ 6133/ 1596