مروري بر زندگي و آثار پيترو دلاواله جهانگرد ايتاليايي در خانه‌ هنرمندان

تهران -ايرنا - نشست مشتركات فرهنگي و هنري ايران و ايتاليا با محوريت زندگي و آثار پيترو دلاواله در خانه‌ي هنرمندان ايران برگزار مي‌شود.

به گزارش روز سه شنبه گروه فرهنگي ايرنا به نقل از رروابط عمومي خانه‌ي هنرمندان ايران، همزمان با ورود هيات بلندپايه ايتاليا به ايران، خانه‌ي هنرمندان ايران ميزبان هم‌انديشي، نمايشگاه و نمايش فيلمي با موضوع زندگي و آثار پيترو دلاواله است.
دراين برنامه كه با همكاري سفارت ايتاليا در تهران و مدرسه پيترو دلاواله برگزار مي‌شود، زندگي و آثار پيترو دلاواله جهانگرد ايتاليايي با حضور كارلو چرتي، منصور فلامكي و محمدرضا اصلاني مورد بررسي قرار مي‌گيرد.
در اين نشست همچنين فيلمي با محوريت سفرهاي اين جهانگرد ايتاليايي به نمايش گذاشته خواهد شد.
در اين روز هم‌چنين نمايشگاهي از آثار هنرهاي تجسمي دانش آموزان مدرسه پيترو دلاواله در خانه‌ي هنرمندان ايران برگزار مي‌شود.
پيترو دلاواله جهانگرد ايتاليايي بود كه حدود چهارصد سال پيش به چند كشور شرقي از جمله ايران سفر كرد. وي در زمان شاه عباس صفوي به ايران سفر كرد و حاصل گزارش‌هاي او سفرنامه‌اي است كه شهرت زيادي در ميان ايران‌شناسان دارد.
نشست مشتركات فرهنگي و هنري ايران و ايتاليا با محوريت زندگي و آثار پيترو دلاواله پنجشنبه 26 فروردين ساعت 17 در سالن استاد شهناز خانه‌ي هنرمندان ايران برگزار مي‌شود.
فراهنگ **1085**1569