۲۲ فروردین ۱۳۹۵،‏ ۱۹:۳۴
کد خبر: 82029424
۰ نفر
خبرگزاری فرانسه: الشباب به قرارگاه پلیس كنیا حمله كرد

تهران - ایرنا - تروریست های الشباب روز یكشنبه با حمله به قرارگاه پلیس كنیا در نزدیكی مرز سومالی، 3 مامور پلیس را زخمی كردند و مغازه های اطراف را به آتش كشیدند.

به گزارش خبرگزاری فرانسه از نایروبی، پلیس كنیا با صدور بیانیه ای اعلام كرد كه حدود 100 تروریست به قرارگاه پلیس در منطقه «دیف» در شمال شرقی كنیا یورش بردند.
در این بیانیه آمده است: ماموران پلیس در برابر حمله الشباب مقاومت كردند، اما در نهایت تروریست ها موفق شدند وارد قرارگاه شوند.
عناصر رادیكال الشباب، گروهی تروریستی در سومالی هستند كه در ماه های اخیر چندین بار قرارگاه های پلیس در مناطق تحت كنترل این گروه در نزدیكی مرز سومالی را هدف قرار داده اند.
این گروه از زمان ورود نیروهای ویژه اتحادیه آفریقا به سومالی در سال 2011، كنیا را آماج حمله های خونبار خود قرار داده است. نیروهای مزبور برای مقابله با تروریست های الشباب در آن سال وارد سومالی شدند.
در این میان، كنیا ژانویه گذشته متحمل شكست نظامی سنگینی از قبل حمله تروریست های مسلح الشباب به یك پایگاه اتحادیه آفریقا در جنوب غربی سومالی شد.
حدود 200 نفر از صلحبانان كنیایی اتحادیه آفریقا در آن پایگاه مستقر بودند و براساس اعلام الشباب، تقریبا یكصد سرباز كنیایی در جریان حمله آن زمان كشته شدند.
نایروبی رقم كشته شدگان این حمله را اعلام نكرده، اما منابع امنیتی منطقه ای گفته اند آمار اعلام شده الشباب، موثق است.
الشباب از سال ۲۰۱۲ بخشی از شبكه تروریستی القاعده شده ‌است. این گروه در گذشته بخش هایی از مركز و جنوب سومالی را در كنترل داشت، اما در سال 2015 شهرهای بزرگ این كشور را از دست داد و تنها چند منطقه روستایی را در تصرف خود نگه داشت. شمار جنگجویان الشباب در سال 2014 بین 7 تا 9 هزار نفر برآورد شد.
خاورم**9109**1010