عملیات بزرگ آزادسازی حلب در دستور كار ارتش سوریه و نیروی هوافضای روسیه

مسكو - ایرنا- رسانه های روسی به نقل از نخست وزیر سوریه از برنامه عملیات مشترك ارتش این كشور با نیروی هوافضای روسیه برای آزادسازی شهر حلب از اشغال تروریست ها خبر دادند.

به گزارش ایرنا، رسانه های روسی از جمله خبرگزاری ایتارتاس و بخش اخبار انلاین روزنامه روسی كامرسانت امروز (یكشنبه) نوشتند: «وائل الخلقی» نخست وزیر سوریه در دیدار با هیات پارلمانی (متشكل از سرگئی گاوریلوف و آلكساندر یوشنكو از دوما و دیمیتری سابلین از شورای فدراسیون روسیه) اعلام كرد كه نیروی هوافضای این كشور و نظامیان سوری عملیات مشتركی را با هدف آزادسازی شهر حلب تدارك می بینند.
وی افزود: همراه شركای روس برای اجرای عملیات مشترك آزادسازی حلب و محاصره تمام گروه های مسلح غیرقانونی كه به موافقت نامه آتش بس نپیوسته اند، آماده می شویم.
نخست وزیر سوریه گفت: بر این باوریم كه این عملیات با موفقیت اجرا می شود و به سوی دیرالزور پیشروی می كنیم.
بر اساس گزارش رسانه های روسی، همه نشانه ها حاكی از این است كه عملیات اصلی و بزرگ آزادسازی كامل حلب دومین شهر بزرگ سوریه از اشغال تروریست های ضدسوری به زودی آغاز خواهد شد.
ستون های جدید و تازه نفسی از نیروها، سلاح و تسلیحات سنگین ارتش سوریه كه برخی از آنها برای اولین بار است مورد استفاده قرار می گیرد، وارد جبهه حلب شده و نیروهای ارتش و مردمی در فاصله كمتر از 25 كیلومتری جنوب شرق این شهر اردو زده و آماده عملیات شده اند.
همچنین دو روز پیش یگانی از نیروها و تجهیزات ارتش سوریه در بخشی از شهر حلب در پایگاه المهلب مشرف بر منطقه بنی زید یكی از اردوگاه های مهم تروریست های تكفیری، استقرار یافته است.
براساس گزارش ها، بمب افكن های روسی نیز بدون وقفه اطراف حلب، پایگاه ها و اردوگاه های گروه های تروریستی را بمباران می كنند كه طی این حملات اصلی ترین اردوگاه تروریست ها در خاك سوریه با نام الشیخ سلیمان به طور كامل منهدم شد.
از سوی دیگر، ارتش سوریه به تازگی با پشتیبانی نیروی هوافضای شهر تدمر را از اشغال تروریست های داعشی آزاد كرد و در زمان حاضر پاكسازی این شهر باستانی سوریه از مین ها و بمب های كارگذاشته شده ادامه دارد.
هیات پارلمانی روسیه برای مذاكره با همتایان سوری خود در دمشق بسر می برد.
هدف از سفر هیات پارلمانی روسیه به دمشق تاكید بر حمایت این كشور از دولت و مردم سوریه است.
همچنین همراه این هیات محموله ای از كمك های انسانی به وزن 15 تن به سوریه ارسال شده است تا در مناطق جنگ زده و آسیب دیده این كشور از حملات تروریستی توزیع شود.
نیروی هوافضای روسیه با 70 فروند هواپیما و بالگرد نظامی و استفاده از امكانات فضایی و ماهواره ای از روز 30 ماه سپتامبر سال گذشته در سوریه عملیات هوایی ضدتروریستی اجرا كرد كه بر اثر آن چند هزار نفر از تروریست ها در وهله اول اعضای گروه داعش به هلاكت رسیدند.
این عملیات با برقراری آتش بس در سوریه در روز 27 ماه فوریه گذشته كاهش یافته است و به همین دلیل ولادیمیر پوتین رئیس جمهوری روسیه اواسط ماه مارس گذشته دستور خروج بخش اصلی نیروهای روسی از سوریه را صادر كرد.
اروپام*391**1516