۲۱ فروردین ۱۳۹۵،‏ ۱۲:۳۷
کد خبر: 82027356
۰ نفر
بازديد رييس كميته ملي المپيك از اردوي شمشيربازي

تهران - ايرنا- رييس كميته ملي المپيك در ادامه بازديد از اردوي ملي پوشان رشته هاي المپيكي ، صبح امروز (شنبه ) با حضور در اردوي آماده سازي تيم ملي شمشيربازي از نزديك درجريان مشكلات و كمبودهاي احتمالي ورزشكاران اين رشته قرار گرفت.

به گزارش ايرنا از كميته ملي المپيك،‌ كيومرث هاشمي و شاهرخ شهنازي رييس و دبيركل كميته ملي المپيك امروز در آكادمي ملي المپيك به تماشاي تمرينات شمشيربازان پرداخته و پس از آن با زنان و مردان ملي پوش شمشيرباز گفت و گو كردند.
براساس اين گزارش قرار است پنج شمشيرباز در سه اسلحه سابر ، اپه و فلوره براي استفاده از آخرين شانس كسب سهميه المپيك 2016 ريو امشب راهي كشور چين شوند.
در اين بازديد پيمان فخري دبير فدراسيون و سرمربي تيم ملي ضمن ارايه توضيحاتي درخصوص نحوه آماده سازي تيم ملي شمشير بازي ،ابراز اميدواري كرد نمايندگان كشورمان در المپيك ريو بتوانند به خوبي از اعتبار ورزش كشورمان دفاع كنند.
فخري اضافه كرد: آماده سازي تيم ملي طي يكسال گذشته روند رو به رشدي داشته و حضور در رقابت هاي قاره اي سطح رنكينگ ورزشكاران را افزايش خواهد داد.
در ادامه اين بازديد هاشمي و شهنازي با كادر فني و ملي پوشان گفت و گو كرده و اظهار اميدواري كردند تا شمشيربازان با نتايج خوبي از چين به كشور بازگردند.
آخرين مرحله رقابت هاي گزينشي المپيك در رشته شمشيربازي به صورت منطقه اي و مجزا در هر قاره از جمله آسيا برگزار مي شود و پنج شمشير باز ايران در دو اسلحه اپه و فلوره مردان و سه اپه ، فلوره و سابر زنان راهي اين مسابقات در چين خواهند شد.
با توجه به اينكه ايران پيش تر دو سهميه شمشيربازي را توسط مجتبي عابديني و علي پاكدامن كسب كرده است نماينده اي در اسلحه سابر مردان به مسابقات قاره اي اعزام نمي شود.
طاهر عاشوري و عليرضا ادهمي به ترتيب در اسلحه اپه و فلوره مردان همراه با نجمه سازنچيان، مهسا پور رحمتي و مطهره محسني در سه اسلحه سابر، اپه و فلوره دختران نمايندگان اعزامي ايران به رقابت هاي قاره اي شمشيربازي در چين هستند .
به گزارش ايرنا ، كميته ملي المپيك با شروع سال 95 حواله پاداش 100 ميليون ريالي كسب سهميه را براي مجتبي عابديني و علي پاكدامن پرداخت كرده است كه اين حواله ها به همراه حواله 100 ميليون ريالي براي كادر فني تيم ملي امروز نقد شد.
ورزشي **1828** 1701

سرخط اخبار ورزش