۱۸ فروردین ۱۳۹۵،‏ ۹:۳۹
کد خبر: 82024087
۰ نفر
مجوز 72 موسسه اعزام دانشجو لغو شد

تهران-ایرنا- كارگروه نظارت بر عملكرد موسسات اعزام دانشجو به خارج سازمان امور دانشجویان وزارت علوم ، فهرست 72 موسسه لغو مجوز شده اعزام دانشجو به خارج را اعلام كرد.

به گزارش روز چهارشنبه ایرنا، این كارگروه در آخرین بروز رسانی اطلاعات خود كه اواخر اسفند ماه سال گذشته، منتشر شد فهرست موسسات و شركت‌های لغو مجوز شده و عدم تمدید اعزام دانشجو را منتشر كرد.
در این فهرست آمده است: بدیهی است این قبیل موسسات با توجه به ضوابط و مقررات، اجازه هیچگونه فعالیت درخصوص اعزام دانشجو از قبیل مشاوره، عقد قرارداد و غیره را نخواهند داشت.
تمام متقاضیان نسبت به اقدامات این موسسات دقت نظر كامل داشته باشند و پس از تاریخ لغو مجوز در صورت عقد قرارداد برای پیگیری شكایت احتمالی خویش، ضروری است از طریق مراجع قضایی اقدام كنند.
فهرست موسسات لغو مجوز شده اعزام دانشجو در پورتال خبری و سامانه اداره كل بورس به آدرس http://scholarship.saorg.ir/ نمایش داده شده است.
بر اساس این گزارش از 72 موسسه مذكور 10 موسسه به دلیل ارائه نكردن گزارش عملكرد و اعلام وضعیت به مدت سه ماه تعلیق هستند، 5 موسسه تا اطلاع ثانوی تعلیق شده اند، همچنین مجوز شش موسسه بنابر درخواست شخصی و اعلام انصراف صاحبان امتیاز لغو شده است.
مجوز دو موسسه نیز به دلیل فوت صاحب امتیاز، لغو شد و همچنین با تمدید مجوز یك موسسه نیز به استناد كارگروه 29 بهمن ماه 92 موافقت نشد.
فراهنگ**9187** 1568

سرخط اخبار دانشگاه و آموزش