برتری دشوار بارسلونا و بایرن مونیخ در لیگ قهرمانان اروپا

تهران - ایرنا - تیم های بارسلونای اسپانیا و بایرن مونیخ آلمان در دور رفت از مرحله یك چهارم نهایی لیگ قهرمانان اروپا برابر حریفان خود به پیروزی های دشواری دست یافتند.

به گزارش ایرنا، دور رفت از مرحله یك چهارم نهایی لیگ قهرمانان باشگاه های اروپا سه شنبه شب آغاز شد و در ورزشگاه نیوكمپ، تیم فوتبال بارسلونای اسپانیا كه ابتدای هفته در ال كلاسیكو مغلوب رئال مادرید شده بود، میزبان اتلتیكومادرید، دیگر نماینده اسپانیا بود و در پایان دیداری جذاب به پیروزی 2 بر یك رسید.
هرچند بارسلونا با مالكیت توپ و میدان كار را آغاز كرد، اما شاگردان دیه گو سیمئونه در اتلتیكومادرید نیز با دفاع محكم و اتكا به ضدحملات، خطرناك نشان دادند.
در دقیقه بیست و پنجم، پاس در عمق كوكه در محوطه جریمه بارسلونا به فرناندو تورس رسید تا این مهاجم باتجربه به راحتی گل نخست این دیدار حساس را برای میهمان به ارمغان آورد.
پس از این گل بازیكنان اتلتیكومادرید برای از كار انداختن خط هافبك بارسلونا، خطاهای متعددی را انجام دادند كه همین امر سبب شد تا فرناندو تروس در دقایق 29 و 35 دو كارت زرد متعدد دریافت كرده و از زمین بازی اخراج شود تا امید به اردوی بارسلونا باز گردد.
در نیمه دوم، بازیكنان بارسلونا برای جبران گل خورده به حملات متعددی روی آوردند در نهایت دقیقه 62، لوییس سوارز گل تساوی را به ثمر رساند.
حملات بارسلونا همچنان ادامه یافت تا در دقیقه 74، ارسال زیبای دنی آلوس را لوییس سوارز با ضربه سر به گل دوم خود و تیمش تبدیل كند.
این دیدار در پایان با برتری 2 بر یك به اتمام رسید تا بارسلونا كه مدافع عنوان قهرمانی محسوب می شود، شانس خود را برای صعود به نیمه نهایی افزایش دهد.
در دیگر دیدار، تیم فوتبال بایرن مونیخ آلمان در ورزشگاه آلیانس آره نا با تك گل دقیقه دوم، آرتور ویدال هافبك اهل شیلی به برتری یك بر صفر دست یافت تا تیم تحت هدایت پپ گواردیولا نیز در آستانه صعود به نیمه نهایی قرار بگیرد.
در دیگر دیدارهای دور رفت از مرحله یك چهارم نهایی چهارشنبه شب، وولفسبورگ آلمان میزبان رئال مادرید اسپانیا است و پاری سن ژرمن فرانسه در پاریس از منچسترسیتی انگلیس میزبانی خواهد كرد.
دیدارهای دور برگشت، 24 و 25 فروردین ماه برگزار خواهد شد.
شبس*ورزشی**3783**1751*1613

سرخط اخبار ورزش